UA / RU
Підтримати ZN.ua

З інституту в РФ викрали більше десяти ампул з "Новачком" - ЗМІ

Вкраденого отрути, за оцінками фахівців, вистачить для отруєння більше чотирьох тисяч чоловік.

З російського інституту в 90-ті роки минулого століття пропало від дев'яти до 14 ампул з отруйною речовиною "Новачок", аналог якого, за даними Великобританії, використовували для отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля, пише російське видання Republic.

Про причетність до зникнення отрути вченого Леоніда Рінка свідчать матеріали розслідувань прокуратури РФ і ФСБ.

У місті Шихани Саратовської області РФ Рінк працював начальником лабораторії в Державному науково-дослідному інституті хімії і технології елементоорганічних сполук, потім – у Державному інституті технології органічного синтезу, який у 2005 році став філією Державного науково-дослідного інституту органічної хімії та технології (ДНДІОХТ) Шихани.

Остання установа причетна, за інформацією сорозробника речовини, хіміка Віла Мирзаянова, до створення "Новачка".

У документах слідства йдеться про продаж ученим від дев'яти до 14 ампул, тобто 2,25-3,27 грама "Новачка". При цьому від восьми до дев'яти ампул отримали невідомі люди з Чечні.

Видання підкреслює, що отрути було викрадено достатньо, щоб отруїти понад чотири тисячі чоловік.

Раніше після звинувачень Росії чеський президент Мілош Земан в понеділок, 26 березня, доручив голові контррозвідки перевірити версію про можливе виробництво в країні групи нервово-паралітичних речовин "Новачок", за допомогою яких отруїли екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочка.

Нагадаємо, що 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".