В 2016 році Євросоюз має намір виділити на вирішення кризи біженців 300 млн євро, всього до кінця 2018 року - 700 млн євро. Єврокомісія офіційно представить цей план у середу, 2 березня, передає Reuters з посиланням на джерела.
Згідно з інформацією агентства, дані кошти отримає не лише Греція, а й інші країни. Гроші будуть спрямовані на те, щоб уникнути гуманітарної катастрофи в тому випадку, якщо в Європу прибуде небувала кількість біженців.
У той же час Греція попросила у ЄС на вирішення проблеми біженців 480 млн євро. Афіни чекають, що найближчим часом в країну прибудуть близько 100 тисяч мігрантів. Через посилення прикордонного контролю Македонією в Греції продовжують накопичуватися біженці. На кордоні з Македонією зараз перебувають не менше восьми тисяч біженців, які чекають можливості продовжити шлях на захід Європи.
Нещодавно біженці прорвали загородження на кордоні Греції і Македонії. В результаті македонська поліція була змушена застосувати сльозогінний газ. Силовики намагалися стримати сотні людей.
З початку року в Грецію та Італію прибуло понад 100 тисяч біженців. Згідно з інформацією МОМ, близько 20 тисяч біженців, які прибули у цьому році в Грецію, - афганці, 31 тисяча – сирійці і більше 12 тисяч – іракці. Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".