Громадяни держав Європейського Союзу обрали новий склад Європарламенту. За підсумками голосування, яке завершилося в неділю, 26 травня, "Європейська народна партія" і соціалісти, у яких була більшість в попередньому складі Європейського Парламенту, суттєво скоротили своє представництво. У той же час, посилилися ліберали і євроскептики. Результати голосування було оголошено пізно увечері в неділю, 26 травня.
У попередньому складі Європарламенту 217 "народників" і 187 соціалістів могли спільно приймати будь-які рішення, навіть якщо з ними не були згодні представники інших політичних сил. Тепер співвідношення сил істотно змінилося.
ЄНП втратила 39 мандатів і буде представлена 178 депутатами. Фракція соціалістів зменшилася зі 187 до 152 осіб, втративши 35 місць в парламенті.
У той же час, посилилися ліберали і центристи. 40 лібералів разом з представниками "Ренесансу" Еммануеля Макрона створять нову депутатську групу зі 108 осіб.
"Зелені" отримали на 16 мандатів більше: тепер їх не 51, а 67.
Противники європейської інтеграції отримали більше 100 депутатських мандатів. Група "Європа для свободи", до якої входять італійський "Рух 5 зірок" і британські прихильники Brexit, провела до Європарламенту 53 депутати, отримавши вісім додаткових місць. Група "Європа за нації", яку підтримує італійська "Ліга Півночі" й інші прихильники скасування санкцій проти Росії, отримала 55 місць в Європарламенті. Минулі вибори принесли їм лише 37 мандатів.
У представників інших партій у Європарламенті буде 31 місце, ще сім – у тих, хто не приєднався.
Як повідомлялося, 23-26 травня в державах ЄС відбулися вибори депутатів Європарламенту. У четвер голосували громадяни Нідерландів і Британії, в п'ятницю голосування відбулося в Ірландії та Чехії, а у суботу - в Латвії, Словаччини та на Мальті. У неділю на виборчі дільниці прийшли громадяни 21 держави. Понад 420 млн виборців оберуть 751 депутата Європарламенту.
Згідно з дослідженням Європейської ради з міжнародних відносин, антиєвропейські партії можуть одержати третину місць у Європейському парламенті. На разі близько 23% членів Європарламенту належать до антиєвропейських партій, від ультралівих до ультраправих, але це число може зрости щонайменше до 33%.
Ультраправі партії в Європі проводять кампанію за обмеження повноважень бюрократії ЄС і за посилення обмежень на імміграцію. Такі партії є в Італії, Німеччині та Франції.
Докладніше про читайте у матеріалі DT.UA "Експлейнер: Вибори до Європарламенту і чому вони важливі".