UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європі не вистачає мужності визнати Крим "російським" - Земан

Земан вкотре порівняв Косово і Крим, заявивши про подвійні стандарти.

В Європі є чимало політиків, які вважають анексію Криму "завершеною справою", але їм не вистачає мужності визнати це відкрито, заявив президент Чехії Мілош Земан в інтерв'ю одному з російських агентств напередодні свого візиту в РФ.

Таку заяву Земан зробив у відповідь на зауваження кореспондента, що Земан - "чи не єдиний європейський політик, який відверто визнав возз'єднання Криму з Росією завершеним фактом".

"Знаєте, те, що я єдиний політик, який висловився в цьому ключі, не означає, що інші не мають тих самих поглядів, але у них не вистачає мужності, щоб висловити їх публічно", - відповів чеський президент.

Земан вротре порівняв Косово і Крим, заявивши про подвійні стандарти.

"Знаєте, в чому полягає моя аргументація? Вона дуже проста: я проти подвійних стандартів. З одного боку, у вас є Косово, де була гарантія ООН, але ця гарантія не була забезпечена, а з іншого - Крим, де був проведений референдум. Це подвійні стандарти, і це погано.

Якщо сьогодні Косово вважається незалежною державою, а Крим на основі результатів референдуму хоче приєднатися до Росії, то я не зможу протестувати. Тому я і прийняв французьке вираз fait accompli (завершена справа)", - додав Земан.

Нагадаємо, під час виступу в ПАРЄ 10 жовтня президент Чехії Мілош Земан заявив про те, що вважає анексію Росією Криму "завершеною справою" і запропонував вирішити її за допомогою виплат Україні. На його думку, в разі незгоди України на компенсацію почнеться "європейська війна".

Прем'єр-міністр Чехії заявив про те, що слова Земана суперечать зовнішньополітичному курсу країни. Земан, у свою чергу, заявив, що висловив особисту думку, і тому не має наміру вибачатися за свої слова.

У чеського істеблішменту немає єдиної позиції щодо "українського кризи" та санкцій проти Москви. Найбільш провокаційно поводиться президент Мілош Земан. Спочатку Земан порівнював анексію Криму з радянською інтервенцією до Чехословаччини і закликав НАТО до рішучих превентивних дій, щоб не допустити вторгнення російських військ на Схід України. Через кілька тижнів він вже засудив політику санкцій проти Росії і повідомив, що вірить главі МЗС РФ Сергію Лаврову, сказав, що на Сході немає російських солдатів.

Детальніше про ставлення Чехії до подій в Україні читайте в спецпроекті ZN.UA "Викрадення Європи".