UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейське агентство Frontex через наплив біженців гостро потребує 1500 кадрів

У 2015 році було зареєстровано понад 800 тисяч випадків незаконного перетину європейських кордонів.

Виконавчий директор європейського погранагентства Frontex Фабріс Леггері прогнозує збільшення кількості біженців у Європі і закликає владу країн ЄС до арешту і депортації нелегальних мігрантів. В інтерв'ю німецькій газеті Bild, опублікованому в середу, 4 листопада, Леггері повідомив, що агентство Frontex в цьому році зареєструвало "понад 800 тисяч випадків незаконного перетину європейських кордонів", і це далеко не межа.

"Я побоююся, що кульмінація ще попереду, - сказав він. - І Європа повинна до цього підготуватися, так як в найближчі кілька місяців країни ЄС опиняться в ще більш складному становищі".

Центри з прийому біженців не здатні, на думку Леггері, впоратися з потоком мігрантів, адже люди все прибувають, а місця в таких центрах вкрай мало - вони не пристосовані для тривалого розміщення великої кількості людей. Тому глава Frontex закликає європейські країни швидко депортувати на батьківщину мігрантів, яким було відмовлено у наданні притулку.

Голова погранагентства також вважає можливим затримання під варту нелегальних мігрантів у разі необхідності. "Європейське законодавство дозволяє арешт нелегальних мігрантів терміном до 18 місяців з подальшою депортацією, і країни повинні строго слідувати цій мірі", - підкреслив Леггері.

Леггері також поскаржився, що Frontex відчуває дефіцит кадрів. За найскромнішими підрахунками, організації потрібно 1500 співробітників. Поки ж, за його словами, в агентстві працюють менше тисячі осіб.

За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.

Читайте також: Жовтень побив річний рекорд з напливу біженців до ЄС

Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року ФРН прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".