Одна з проблем полягає в тому, що європейці не хочуть воювати. Вони щиро не вірять у те, що Росія становить воєнну загрозу країнам, де навчаються діти російської еліти, і куди тата і мами цих дітей літають на вихідні. Хіба в Москві й Пітері не в пошані "мерседеси", "хамон", "брі" й тосканські вина? Ну як можна уявити ракетну атаку з Архангельська на Париж або Рим? Су-27 у небі Венеції чи Монако?
Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Корсунський, директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України, Надзвичайний і Повноважний Посол України. Проте, за його словами, агресія проти України досить реальна і не згасає, провокації збройних сил РФ проти європейців - від Балтії до Ла-Маншу виникають регулярно і не припиняються.
"У спробах знайти адекватну відповідь основні дискусії сьогодні зосереджено на двох напрямах. Перший - змінити політику щодо Росії з батога на пряник, вступити з Москвою в діялог, намагатися ще більше пов'язати спільними інтересами - економічними й гуманітарними. Другий - вдихнути життя у звичні механізми типу ОБСЄ, режими нерозповсюдження та контролю у вигляді багатосторонніх конвенцій і договорів", - зазначає дипломат.
Детальніше про сучасні технології та європейську безпеку читайте у статті Сергія Корсунського ""Оборонний суверенітет" Європи в епоху DeepFake" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".