Європейський парламент ухвалив рішення про часткове відновлення контактів з Державною Думою Російської Федерації.
Соотвествующєє рішення було прийнято в четвер, 2 червня, на засіданні конференції президентів Європарламенту, в роботі якої брали участь президент ЄП Мартін Шульц і голови восьми політичних партій, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на власні джерела в середовищі європарламентарів.
За словами співрозмовника видання, депутати зважилися на цей крок, так як представники Єврокомісії та урядів країн-членів ЄС провели ряд зустрічей з представниками російського уряду, в той час, як Європарламент був виключений з процесу комунікації з РФ.
Євродепутати вирішили відправити делегатів на Конференцію парламентаріїв Арктичного регіону, який пройде в Росії 14-16 червня. Крім того, було вирішено запросити депутатів Держдуми для участі в конференції з питань майбутніх виборів у законодавчі органи Росії.
Проте Європарламент утримуватиметься від контактів з російським депутатами, внесеними до "чорнго списку" ЄС.
Європарламент розірвав стосунки з російськими депутатами у відповідь на анексію Криму РФ у березні 2014 року.
З 2015 року, після того, як Росія заборонила видачу в'їзних віз кільком євродепутатам, у будівлі Європарламенту заборонено перебувати російським офіційним особам, крім посла РФ в ЄС, а також його головного радника.
Нещодавно міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр допустив поступове скорочення санкцій проти Росії, якщо Москва буде виконувати Мінські угоди. Міністр повідомив, що з моменту введення санкцій досягнуті помітні успіхи у справі врегулювання кризи, а саме, що зараз загроза відкритого військового конфлікту знівельована. Також підкреслюється, що хоча перемир'я порушується, лінія дотику вже кілька місяців залишається нерухомою. У свою чергу голова Євросоюзу Дональд Туск очікує, що лідери країн ЄС схвалять продовження антиросійських санкцій.
Як писав Bloomberg View, ЄС продовжить санкції проти Росії, але може їх пом'якшити. На думку оглядача, Кремль все ще чекає, що європейці здадуться і почнуть грати за його правилами.
У свою чергу, видання Sueddeutsche Zeitung писало, що скасування санкцій проти Росії означатиме кінець єдності ЄС. Якщо скасувати санкції до того, як Україна відновить контроль над своїми територіями і кордонами, це пошле Москві сигнал, що їй все зійде з рук. Тож, на думку автора, економічний тиск ЄС на Росію потрібно зберігати до тих пір, поки Москва не виконає свою частину роботи за Мінськими угодами.