UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа повинна посилити військову допомогу Україні - Держдепартамент

Науерт вказала, що на даний момент США обговорюють ситуацію України у НАТО, ОБСЄ, ООН, а також із міжнародними партнерами.

Офіційний представник Державного департаменту США Хізер Науерт заявила, що Європі варто надавати більше підтримки України, у тому числі військової допомоги, та проявити більш жорсте ставлення до Росії на тлі її неспровокованої агресії біля Керченської протоки; про це спікер Держдепартаменту повідомила під час прес-брифінгу у вівторок, 27 листопада.

Науерт нагадала, що конфлікт у Керченській протоці є небезпечним продовженням агресивної поведінки Росії і підкреслила, що США продовжують підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України; представник Держдепартаменту також зазначила, що державний секретар у розмові з президентом України також запропонував Києву військову допомогу.

Науерт вказала, що на даний момент США обговорюють ситуацію України у НАТО, ОБСЄ, ООН, а також із міжнародними партнерами.

"Ми б хотіли, щоб європейські союзники надавали більшу підтримку Україні. США зайняли рішучу позицію щодо підтримки України, ми б хотіли, щоб інші країни також робили більше", − зазначила Науерт.

Представник Держдепартаменту додала, що хоча багато країн ввели санкції проти Росії після Криму і Донбасу, цього зовсім недостатньо.

"Але не всі ці санкції, як мені сказали експерти, були введені в повній мірі", − заявила Науерт, зазначивши, що Вашингтон очікує від союзників повної реалізації санкційної політики, зокрема, перегляду позиції щодо "Північного потоку-2".

Раніше президент США Дональд Трамп прокоментував російський напад на українські кораблі, зазначивши, що він йому "не подобається". Сенатор США Роберт Менендес зажадав від президента негайно надати Україні додаткову військову допомогу.

Пізніше державний секретар США Майк Помпео у розмові з президентом України Петром Порошенком пообіцяв Україні військову допомогу для захисту її суверенітету від агресивних намірів Росії.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно затримали 23 українських військовослужбовців.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює факт того, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Разом з тим, на екстреному засіданні Радбезу ООН країни Заходу підтримали Україну. Пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці Радбез заблокував.