UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія офіційно заблокувала санкції США проти Ірану на території ЄС

Блокуючий регламент Євросоюзу оголошує на його території юридично нікчемними будь-які рішення іноземних судів, винесені на підтримку антиіранських санкцій.

Європейський союз, зважаючи на рішення Трампа відновити санкції проти Ірану, ухвалив рішення активувати блокуючий регламент, який захистить європейські компанії від дії санкцій, дозволивши всім європейським організаціям компенсувати збитки від виконання санкцій і від осіб, з чиєї вини це сталося, передають Нові Вісті.

Блокуючий регламент Євросоюзу оголошує на його території юридично нікчемними будь-які рішення іноземних судів, винесені на підтримку антиіранських санкцій і забороняє європейським структурам виконувати їх, за винятком тих ситуацій, коли це буде зроблено за спеціальним дозволом Європейської комісії.

Голова дипломатії ЄС Федеріка Могерини та голови МЗС Франції, Німеччини та Великобританії опублікували спільну заяву, у якій висловили співчуття у зв'язку з відновленням санкцій США щодо Ірану.

"Ми глибоко жалкуємо у зв'язку з відновленням санкцій з боку США, які зв'язані з їхнім виходом з СКПД", - йдеться в заяві. Автори заяви зазначають, що Спільний комплексний план дій "працює і виконує свою мету", будучи ключовим елементом глобальної архітектури нерозповсюдження, вкрай важливою для безпеки Європи, регіону і всього світу".

На їхню думку, зняття санкцій з Ірану є "невід'ємною частиною" домовленостей, спрямованих не тільки на поліпшення торговельних і економічних відносин з Іраном, але і на поліпшення життя іранських громадян".

Тим часом, побоюючись наслідків санкцій США, про свій відхід з Ірану вже оголосили такі великі компанії, як Total, Maersk, Peugeot, General Electric і його дочірня компанія Baker Hughes, Honeywell, Boeing, Lukoil, Reliance, Dover, Siemens.

Представники Robert Bosch GmbH, Airbus, Shell, Siemens також розповіли, що їх компанії будуть дотримуватися усіх необхідних вимог та обмежень для продовження роботи в Ірані у зв'язку з введенням санкцій з боку США.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану. Санкції будуть відновлені у два етапи. Перший пакет обмежень, які будуть стосуватися автомобільної продукції, дорогоцінних металів, державного боргу, програмного забезпечення, фінансових операцій, набирає чинності у ніч на вівторок, 7 серпня. Другий пакет санкцій, який буде стосуватися головним чином експорту нафти з Ірану, діятиме з 4 листопада.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди і продовження розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав дії Трампа. У Брюсселі заявлили, що ЄС, Франція, Великобританія і Німеччина підтримують ядерну угоду і не мають наміру її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний в 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".