UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісар заявив про найгіршу міграційну кризу з Другої світової

Крім Італії та Греції основними "воротами" до Європи для біженців стала Угорщина.

З часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з найбільш важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у рішення, заявив єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос.

"Сьогодні світ зіткнувся з найгіршою міграційною кризою з часів Другої світової війни", - заявив політик.

"Те, що від нас вимагається, і Єврокомісія це вже зробила, - організувати нашу систему таким чином, щоб вирішити проблему благопристойним, цивілізованим способом і по-європейськи", - наводить слова єврокомісара інформагентство AFP.

За оцінками Єврокомісії (ЄК), крім Італії та Греції основними "воротами" до Європи для біженців стала Угорщина. У липні в цю країну прибули 35 тисяч нелегальних мігрантів, говориться в повідомленні на сайті ЄК. При цьому ЄК не підтримує ініціативу Будапешта з будівництва стіни на кордоні з Сербією, звідки прибувають мігранти.

Читайте також: Італія погрожує ЄС закрити порти для суден з нелегальними мігрантами

В даний час міграційний потік в країни Євросоюзу не припиняється.

10 серпня Євросоюз виділив 2 мільярди 400 мільйонів євро на шестирічний період для допомоги країнам, які вирішують проблему мігрантів. Найбільшу частку отримає Італія - 560 млн євро, другим найбільшим одержувачем європейських коштів стане Греція – 470 млн євро.

Останнім часом Великобританія змушена посилювати заходи безпеки в місті Кале через численні спроби сотень мігрантів прорватися в тунель під Ла-Маншем і по ньому дістатися до британських берегів.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.