Європейський суд з прав людини виніс другий вирок поспіль проти Росії за останні два тижня. Цього разу він визнав Москву винною у справі про зникнення безвісти трьох російських солдатів, про яких нічого не відомо ще з часів Другої Чеченської війни.
Про це повідомляє німецьке видання Der Spiegel. Троє військових були викрадені у Чечні в 2001 році. З того часу російська влада так і не з'ясувала, де поділися солдати. Суд ЄСПЛ поставив, що Москва не доклала потрібних зусиль, щоб з'ясувати місцезнаходження і долю викрадених військових. Тож тепер відповідає "за біль і страждання" сімей зниклих безвісти.
Згідно з рішенням суду, Росія повинна виплатити рідним солдатів компенсацію, загальна сума якої становить 80 тисяч євро. Щоправда, не відомо, коли Москва виконає судове рішення. Комітет міністрів Ради Європи нещодавно критикував уряди 47 країн, які неквапливо прислухаються до вироків ЄСПЛ. Росія в цьому списку займає третє місце після Італії і Туреччини. Крім того, у звіті йшлося про те, що середній термін виконання рішень ЄСПЛ російською владою становить 9 років.
Це вже другий вирок проти Росії, який виніс Європейський суд з прав людини за останні два тижні. Нещодавно Москву також визнали винною в порушенні прав солдата, якого демонстративно роздягли на плацу, щоб принизити і покарати в такий спосіб за спроби втекти з військової частини. Росію зобов'язали виплатити постраждалому 15 тисяч євро. Україна ж заплатита 7,6 млн євро за рішеннями ЄСПЛ в минулому році.