У четвер, 28 січня, голова Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) Гвідо Раймонді заявив, що суд готується до можливого напливу позовів про порушення основоположних прав у зв'язку з хвилею міграції з країн Азії і Африки в Європу.
Він зазначив, що для розгляду даних справ у відповідному підрозділі суду збільшиться число співробітників. Голова ЄСПЛ підкреслив, що держави вільні у своєму рішенні приймати або не приймати біженців, і це питання не належить до категорії основних прав людини.
У той же час, за його словами, масова висилка біженців суперечить положенням Женевської конвенції "Про захист прав людини і основних свобод".
У 2015 році ЄСПЛ зупинив 56 випадків висилки біженців з країн Євросоюзу, обґрунтовуючи їх тим, що на батьківщині даним особам загрожують репресії.
Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційній кризи ЄС, європейські політики наголосили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити до Німеччину, Австрію, Швецію − держави з вищими соціальними стандартами.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".