UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄСПЛ дозволив роботодавцям читати листування своїх працівників

Роботодавці мають право переконатися, що працівники виконують свої професійні завдання протягом робочого дня.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) дозволив роботодавцям читати особисті повідомлення своїх працівників, які відправлені через чат або веб-пошту в робочі години.

Згідно з рішенням суду, фірма, яка контролює повідомлення свого працівника, відправлені через Yahoo Messenger в його робочий час, діє в межах своїх прав.

Рішення ЄСПЛ є обов'язковими для всіх країн, які ратифікували Європейську конвенцію з прав людини.

Приводом для цього рішення стало звернення інженера з Румунії. Він просив суд визнати, що роботодавець, який отримав доступ до його повідомлень і звільнив у 2007 році, порушив його право на конфіденційну переписку.

Роботодавець виявив, що працівник використав Yahoo Messenger як для особистих контактів, так і для робітників. Фірма мала доступ до робочого облікового запису свого працівника, і судді постановили, що компанія не порушила закон.

ЄСПЛ відхилили клопотання румунської інженера, зазначивши, що ситуація, коли "роботодавець хоче переконатися, що працівники виконують свої професійні завдання протягом робочого дня" не є необґрунтованою.

Проте, як кажуть судді, нерегульоване стеження є неприйнятним. Вони написали у своєму рішенні про необхідність виробити правила, які чітко визначать, яку інформацію і яким чином може збирати роботодавець.

Раніше президент США Барак Обама заявив, що влада Сполучених Штатів вивчає індивідуальні записи користувачів в соціальних мережах, щоб виявити екстремістів і терористів, однак, не контролюює особисту переписку і переговори американських громадян. Він також нагадав, що в 2015 році була проведена реформа системи збору оперативних даних спецслужбами США за допомогою електронних засобів, яка встановила ряд обмежень діяльності Агентства національної безпеки (АНБ).