UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС згорнув програму у Вірменії через рішення країни увійти до Митного союзу

Єврокомісія призупинила дію програми Twinning із Вірменією. Зараз Брюссель проводить консультації з Єреваном, щоб з'ясувати, як його рішення приєднатися до МС вплине на подальший розвиток взаємин з Європою.

Євросоюз зупинив дію програми Twinning із 3. Причиною є рішення країни вступити до Митного союзу, передає NEWS.am.

За даними місцевих ЗМІ, Європейська комісія у Вірменії вже офіційно повідомила про своє рішення уряду країни. Про реакцію офіційних осіб поки не повідомляється. Також невідомо, припинено програму остаточно або тимчасово.

Програма Twinning діє у Вірменії з 2009 року, і реалізувала близько 18 програм з різними відомствами. Її мета - реформи у державних структурах у відповідності зі стандартами ЄС і діючими моделями, наближення законодавчого поля до загального законодавства Євросоюзу.

ТАКОЖ: Вірменія підтвердила відмову від створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом через вступ до МС

Нагадаємо, 3 вересня президент Вірменії Серж Саргсян оголосив про намір приєднатися до Митного союзу, а згодом - взяти участь у формуванні Євразійського економічного союзу.

Президент Росії Володимир Путін підтримав його рішення і висловив готовність російської сторони сприяти цьому процесу.

Це повідомлення застало європейських дипломатів зненацька: у рейтингу європейської інтеграції Східного партнерства за 2013 рік Вірменія досягла істотного прогресу у сфері євроінтеграції. Передбачалося, що на саміті у Вільнюсі у листопаді Вірменія парафує Асоціативну угоду з ЄС.

Однак вступ Вірменії до Митного союзу зробить неможливим створення зони вільної торгівлі з ЄС. Як заявила голова МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, зараз Брюссель проводить консультації з Єреваном для з'ясування його намірів, а також того, який вплив може здійснити останнє рішення на Угоду про асоціацію, включаючи угоду про ЗВТ.

При цьому на Заході розглядають рішення Вірменії про вступ до Митного союзу в контексті тиску з боку Росії, що чиниться не тільки на Вірменію, але і на інших партнерів.

Зокрема, як зазначає The Wall Street Journal, на тому ж саміті у Вільнюсі довгоочікувану асоціативну угоду з ЄС має підписати Україна, а Молдова і Грузія - парафувати подібні угоди. А рішення Вірменії може сприяти перемозі Кремляу боротьбі з Брюсселем за вплив у регіоні і означати проблеми для інших держав, які розглядають можливість зближення з ЄС. !zn

Читайте також:

Європейська народна партія звинуватила Росію в тиску на країни Східного партнерства

Янукович пообіцяв соратникам захист їхнього бізнесу в обмін на підтримку європейського вибору

Пайфер переконаний, що Росія не зможе виграти у Брюсселя "війну" за Україну

Україна визначилася з першою угодою в рамках співпраці з Митним союзом