UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС варто забути про референдум в Нідерландах і допомогти Україні – експерт

Професор Єльського університету вважає, що нідерландське голосування не відповідає демократичним стандартам.

Після того, як нідерландці проголосували проти ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС, з'явилися думки, що Брюсселю не варто ігнорувати це. Натомість варто зупинити дію угоди і попрацювати над собою, щоб не давати приводу євроскептикам шантажувати весь союз.

Зокрема, таку думку на сторінках Financial Times висловив оглядач Вольфганг Мюнхау.

"Але пан Мюнхаю не говорить про те, що результат референдуму в Нідерландах навряд чи можна назвати "демократичним голосуванням" проти угоди про асоціацію. На референдумі 61% проголосував проти угоди, а підтримали її 32%. Враховуючи явку, це означає, що 19% нідерландських виборців виступили проти документу. Замість того, щоб вимагати від Європейської ради припинення дії угоди, уряд Нідерландців повинен провести обговорення в парламенті і потів проголосувати щодо ратифікації – приблизно після 23 червня", - пише у відповідь професор політології Єльського університету Девід Р. Кемерон на сторінках Financial Times.

Він також радить ЄС "забути про референдум в Нідерландах, оскільки насправді він відображає погляди лише незначної меншості – 19% виборців країни". Натомість, на думку експерта, Брюссель повинен зосередитися на більш важливій роботі і допомогти Україні у економічно і політично тяжкі для неї часи трансформації.

Тим часом, у Нідерландах оголосили офіційні результати референдуму про асоціацію України з ЄС. Явка на голосування склала 32,28%. 61% виборців проголосувало проти, і лише 38,21% - за.

Незважаючи на це, президент України Петро Порошенко підкреслив, що результати референдуму в Нідерландах не стануть перешкодою на шляху євроінтеграції України, оскільки згідно з Конституцією і законодавством Нідерландів, голосування має виключно консультативний характер.

Тим часом стало відомо, що Єврокомісія може розглянути питання введення безвізового режиму з Україною вже 14 квітня. Згідно з інформацією ЗМІ, це питання буде поставлено на голосування, незважаючи на результати референдуму з питання про асоціацію України з ЄС.