UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС узгодив продовження несекторальних санкцій проти РФ до березня 2016 року

Санкції щодо Криму та економічні санкції проти РФ були продовжені влітку 2015 року.

Комітет постійних представників ЄС домовився про продовження першого пакету санкцій щодо російських громадян і компаній, а також деяких українських, які схвалюють або становлять загрозу територіальній цілісності України. Санкції будуть продовжені на півроку, тобто до березня 2016 року.

Таку інформацію озвучив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк своєму Twitter.

"Посли країн ЄС сьогодні погодилися продовжити санкції щодо 150 чоловік і 37 компаній з Росії, Криму і України до 15 березня", - написав він.

Він також зазначив, що офіційно рішення буде прийнято 14 вересня.

Читайте також: США ввели нові санкції проти п'яти оборонних компаній Росії

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії та України (наприклад, представників колишньої влади і "активістів" "ДНР"-"ЛНР", які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України). Їх рахунки (при їх наявності) були заморожені, їм був заборонений в'їзд у Штати і країни Євросоюзу. У цей список потрапили кілька компаній, чиї рахунки були заморожені. Протягом півтора років цей список поповнювався і досяг 150 чоловік і 37 компаній, санкції регулярно продовжувалися.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні - ред.), після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала українська сторона і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС та США продовжили санкції проти Росі влітку 2015 року до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.