UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС розслідує порушення 18 країнами законодавства щодо надання притулку – ЗМІ

Про які саме порушення йдеться, не уточнюється.

Єврокомісія відкрила 32 розслідування відносно 18 із 28 країн-членів Євросоюзу за фактами порушення ними європейського законодавства з надання притулку, повідомляє EUobserver.

Серед країн, щодо яких відкрито розслідування - Бельгія, Болгарія, Кіпр, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Португалія, Словенія, Іспанія, Швеція.

Поки не уточнюється, про які саме порушення йдеться.

Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.

Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.