UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС почне розмову про пом'якшення антиросійських санкцій по мірі виконання Мінських угод – Штайнмаєр

Лідери ЄС чітко дають зрозуміти Кремлю, що без виконання "Мінська" скасування санкцій не буде.

Штайнмаєр закликав Росію виконати зобов'язання по "Мінську"

Штайнмаєр закликав Росію виконати зобов'язання по "Мінську"

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що пом'якшення антиросійських санкцій з боку Євросоюзу безпосередньо залежить від прогресу Росії в реалізації Мінських угод.

"Чим більше ми просунемося з імплементацією Мінських домовленостей, тим швидше ми зможемо говорити про послаблення режиму санкцій. Тому ми повинні зараз спрямувати наші зусилля на те, щоб якомога швидше виконати Мінські домовленості", - сказав Штайнмаєр в інтерв'ю "Інтерфаксу".

Так він відповів на питання, чи може вже на саміті ЄС у червні бути прийнято рішення про частково або в повному зняття санкцій з РФ, і прокоментував слова італійського колеги Паоло Джентилони про те, що оцінки Німеччини і Франції щодо ходу виконання Мінських угод стануть основоположними при прийнятті рішення про необхідність продовження санкцій.

Читайте також: Скасування санкцій проти РФ залежить від виконання Москвою Мінських угод – президент Фінляндії

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.

Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.

У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.