Перемир'я, про яке "нормандська четвірка" домовилася в Мінську, - це хороші новини. Однак його порушення на Сході України свідчать про те, що президент Росії Володимир Путін досі не готовий погодитися на справжній мир.
Про це в інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza розповіла депутат Бунденстагу і член Парламентської асамблеї Ради Європи Марілуїз Бек.
При цьому вона додала, що канцлер Німеччини Ангела Меркель і міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр роблять все можливе, щоб завершити конфлікт в Донбасі, але розуміють, що війна на Сході України триває. На думку Бек, переговори в Мінську були організовані з ініціативи канцлера Німеччини тому, що бойові дії могли ще більше загостритися, а Путін міг ввести ще більше солдатів регулярної армії Росії.
На питання, чи доречне порівняння російської агресії проти України з передумовами Другої світової війни у 1938 році, німецький політик відповіла, що ситуація їй більше нагадує події в Німеччині у 1918-му.
"Переможена в Першій світовій війні Німеччина шукала нову ідентичність і нову роль в Європі. Німці почувалися скривдженими. І основі цього відчуття з'явився націонал-соціалізм, який привів німців до розв'язання нової світової війни через 21 рік потому. Гадаю, для Росії розпад СРСР спричинив такі ж відчуття", - сказала Бек.
При цьому вона додала, що Євросоюз недооцінив агресивні наміри Путіна.
"ЄС забракло уяви. Перед анексією Криму колеги казали мені, що Путін не наважиться це зробити. Пізніше говорили, що він не піде на розв'язання війни на Сході України. Ми недооцінили його наміри", - визнала німецький політик.
Також, на її думку, європейські лідери не звернули увагу на те, що ціллю президента Росії стала не лише Україна, а й Євросоюз. Путін підтримує радикалів у Європі, щоб вони допомогли йому розділити об'єднання. Раніше видання The Guardian писало, що Захід повинен змусити Путіна припинити озброювати бойовиків в Донбасі. В цей же час, професор Колумбійського університету Стівен Сестанович писав на сторінках Wall Street Journal, що США повинні озброїти Україну, навіть якщо Росія погодиться на перемир'я. Лише так Україна зможе стримувати російську агресію і зберегти нове припинення вогню.