UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС і Туреччина проведуть екстрений саміт з проблеми біженців

Президент Європейської ради Дональд Туск вважає, що немає ніякої "альтернативи комплексному європейському плану" у вирішенні кризи з біженцями.

Євросоюз і Туреччина на початку березня проведуть спеціальний саміт, присвячений проблемі біженців, повідомили офіційні представники сторін.

"Розробка спільного плану дій – наше першочергове завдання", - сказав президент Європейської ради Дональд Туск після закінчення засідання ЄС в Брюсселі, тривалого напередодні далеко за північ.

Разом із Жан-Клодом Юнкером Туск закликав шукати спільний, загальноєвропейський підхід до вирішення кризи з біженцями, а не ставити в главу кута національні ініціативи. Голова Євроради також зазначив, що при вибудовуванні європейського консенсусу щодо врегулювання міграційної проблеми необхідно відмовитися від опрацювання "можливих планів A, B і C". "Це не має сенсу, так як призводить лише до розколу всередині Європейського Союзу", - підкреслив Туск, додавши, що немає ніякої "альтернативи комплексного європейського плану".

На думку федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, на позачерговому саміті ЄС необхідно не тільки розглянути співпрацю з Туреччиною, але і оцінити, чого домоглися європейські країни у вирішенні міграційного кризи. Канцлер зазначила, що вона дуже задоволена що відбулася дискусією. Учасники зустрічі погодилися, що рішення необхідно приймати спільно, зовнішні кордони повинні бути надійно захищені, а кількість знову приїжджають біженців "помітно" знижено.

Раніше Євросоюз виділив Туреччини три мільярди євро на те, щоб вона прийняла у себе біженців і забезпечила їх житлом.

Читайте також: НАТО може розпочати боротьбу з нелегальними перевізниками біженців в Егейському морі

Раніше Європейська Рада (куди входять глави держав і урядів країн ЄС) прийняв ув'язнення у міграційній кризи і наголосив, що спільний з Туреччиною план залишається пріоритетом у вирішенні цієї проблеми. Очікувалося, що після схвалення всіма державами-членами даного підходу на наступній зустрічі ЄС просунеться до рішень, підготовленим місяці тому, тому що члени Євросоюзу одноголосно підтримали механізм переселення мігрантів, тоді як до цієї зустрічі в Брюсселі деякі давали зрозуміти, що вони усунуться від подібного рішення.

Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційній кризи ЄС, європейські політики наголосили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити до Німеччину, Австрію, Швецію − держави з вищими соціальними стандартами.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".