Євросоюз побоюється наслідків закриття балканського маршруту, адже тепер потік мігрантів буде проходити в країни блоку через Єгипет, пише Die Welt.
"Є конкретні ознаки того, що міграційні потоки через Єгипет можуть зрости", - сказав дипломат ЄС. Тому пропонується розширити в бік Єгипту (на схід у бік Єгипту і Криту) місію "Софія" для збору інформації про перевізників нелегальних мігрантів з Африки до берегів ЄС.
Провідні німецькі парламентарі ЄС вимагають від європейців тим часом прийняття більш швидких заходів. Віце-президент Європарламенту Олександр Граф Ламбсдорфф підкреслив, що існує велика небезпека того, що не тільки Лівія, "але і захід Єгипту може перетворитися на транзитний регіон для біженців".
Саме тому ЄС повинен розширити свою військову операцію "як можна швидше" в напрямку Єгипту.
Голова Комітету з закордонних справ у Європейському парламенті Ельмар Брок закликав боротися з контрабандистами (перевізниками мігрантів) вже безпосередньо в портах.
Місія "Софія" була запущена в минулому році Бундесвером і в неї входило до 950 солдатів. Нинішній мандат місії триватиме до кінця липня, а в цей понеділок його продовжили ще на один рік.
Раніше видання Frankfurter Allgemeine Zeitung писало, що пвіслюку закриття так званого "балканського маршруту" (через Македонію, Сербію і Хорватію в Австрію і держави Північної Європи) біженці знайшли альтернативні шляхи проникнення в Європу. У статті підкреслювалося, що деякі біженці з Греції намагаються проникнути в Албанію, звідки також морем добираються до Італії або продовжують рух на північ Європи на автомобілях. Причому сухопутний кордон між Грецією та Албанією подолати значно складніше, ніж морську між цими країнами та Італією через порізаності албанського ландшафту і гірського характеру місцевості.
18 березня ЄС та Туреччина прийшли до угоди по біженцям. З 20 березня, всіх нелегальних мігрантів, які прибудуть в Грецію, почнуть висилати назад через Егейське море на турецьку територію.