UA / RU
Підтримати ZN.ua

Явка на виборах у М'янмі досягла 80%

В країні проводяться демократичні вибори вперше за 25 років.

У М'янмі закінчилося голосування на виборах, які можуть покласти край військовій диктатурі, яка зберігалася в країні понад півстоліття, повідомляє Українська служба BBC.

Голосування закінчилося в 16:30 за місцевим часом (12:00 за Києвом), повідомлень про будь-яких серйозних інцидентів не було.

Явка на виборах склала близько 80%, на більшості дільниць були величезні черги, в яких люди займали місця ще до сходу сонця.

Результати голосування, як очікується, будуть оголошені в понеділок. Екзит-поли в М'янмі не проводилися, тому говорити про попередні результати волевиявлення не можна.

Парламент складатиметься з 664 депутатів. Чверть місць заздалегідь віддана призначенцям військового режиму. За інші борються понад шести тисяч кандидатів від більш ніж 90 партій. Основних політичних гравців два: опозиційна Національна ліга за демократію" (НЛД) і правляча "Партія союзної солідарності та розвитку", створена генералітетом.

Багато хто в М'янмі очікує, що вибори виграє партія "Національна ліга за демократію" на чолі з нобелівським лауреатом, правозахисницею Аун Сан Су Чжі.

Для обрання президента необхідно дві третини голосів депутатів, однак лідер НЛД не може претендувати на вищу посаду. Напередодні виборів влада внесли до конституції пункт, що забороняє займати його особам, які мають родичів за кордоном. У Аун Сан Су Чжі є двоє синів від померлого 18 років тому чоловіка, канадського вченого-тибетолога.

Читайте також: Китай використовує проти М'янми досвід агресії РФ в Україні - експерт

Вибори проводяться вперше після передачі влади цивільному уряду і початку економічних і політичних реформ в 2011 році, при цьому президентський пост продовжує займати генерал Тан Шві. Військові утримують владу в країні з 1962 року.

Попередні вибори у 1990 році виграла партія "Національна ліга за демократію" на чолі з правозахисницею, Аун Сан Су Чжі. Однак військові скасували результати виборів. Аун Сан Су Чжі провела 15 років під домашнім арештом і була удостоєна Нобелівської премії миру.