UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія закрила кордони для громадян 14 держав, включно з Україною

Нові обмеження набудуть чинності 29 квітня. У "чорному списку" вже 87 держав.

Японія розширила "чорний список" держав, громадянам яких заборонений в'їзд у країну. Заборону запровадили у зв'язку зі швидким поширенням у світі коронавірусної інфекції (за останніми даними, захворіли громадяни 185 держав). Влада Японії неодноразово продовжувала заборону і розширювала список.

Японія відмовлятиме у в'їзді мандрівникам ще з 14 країн, включно з Росією, Білоруссю, Україною, Саудівською Аравією та Об'єднаними Арабськими Еміратами.

"Заходи щодо цих 14 країн набудуть чинності з 29 квітня", - цитує прем'єр-міністра Сіндзо Абе агентство Kyodo News.

Зараз у списку 87 держав. Мандрівники, що побували в будь-якій країні зі списку протягом двох тижнів до очікуваного візиту в Японію, не зможуть в'їхати до країни.

Раніше уряд Японії визнав тимчасово недійсними візи, видані іноземцям, що прибувають з країн, які не входять у цей "чорний список". Строк, на який візи мали вважатися недійсними, продовжено до кінця травня.

Міністерство закордонних справ Японії просить громадян утриматися від подорожей під час пандемії. Рівень небезпеки підвищено до другого за значущістю.

В Японії офіційно підтверджено понад 13 тисяч випадків захворювання на коронавірус, 372 людини померли.

Із самого початку пандемії коронавірусу COVID-19 багато держав ухвалили рішення закрити свої кордони для іноземців. Попри те, що деякі європейські держави вже пом'якшують карантинні обмеження, повноцінне відновлення туризму можливе не раніше кінця 2020 року.

Побоюючись "експорту" вірусу з-за кордону, президент США Дональд Трамп призупинив імміграцію на 60 днів. Виняток зроблено лише для медиків та людей, чия допомога може виявитися важливою у боротьбі із захворюванням. Зараз Сполучені Штати є лідером за кількістю хворих на коронавірусну інфекцію.

В Україні карантин діє з 12 березня, наприкінці того ж місяця кордони повністю закрили. Чи готове світове суспільство реагувати на сьогоднішні серйозні виклики в сфері безпеки і нові біозагрози, читайте у статті Олександра Капустіна "Крихкість технологічної цивілізації" для ZN.UA.