UA / RU
Підтримати ZN.ua

Крим "неправильно" передали ще за часів СРСР – Лукашенко

При цьому, Лукашенко назвав Калінінградську область Росії "нашою областю". За його словами, ще під час СРСР обговорювалося питання про приєднання Калінінградській області до Білорусі.

У вівторок, 26 листопада, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що він вже давно вважає, мовляв Крим "неправильно" передали Україні ще в часи СРСР, повідомляє пресслужба на офіційному сайті глави республіки.

Дане твердження Лукашенко висловив, проводячи паралелі між передачею Криму Українській Радянській Соціалістичній Республіці в 1954 році і можливою передачею в часи СРСР Калінінградській області Білоруської Радянської Соціалістичної Республіки, яка нібито обговорювалася на найвищому рівні урядом Радянського Союзу.

"Я і Єльцину, і Володимиру Володимировичу часто говорив, коли обговорювали якісь проблеми: Калінінград – це наша область, ми за нього відповідали і відповідаємо насамперед, а не Росія. Путін каже: "Я не проти". А в цьому велика історія. Ще в радянські часи, коли була єдина країна, багато було розмов на найвищому рівні про те, щоб приєднати Калінінградську область Білорусі. Тоді було все одно. Може, добре, що не зробили, тому що Крим приєднали до України – виявилося, що "неправильно" зробили", – сказав він на зустрічі з губернатором Калінінградської області Російської Федерації.

Як відомо, на території Криму 16 березня 2014 року відбувся не визнаний світом "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні ЄС, ні США не визнали результати голосування на "референдумі". Президент РФ Володимир Путін два дні потому оголосив про "приєднання" Криму до Росії.

Дипломат Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA пише, що російська окупація Криму - це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.

Докладніше про необхідність активізації зусиль у цьому напрямку читайте в статті Кононенка "П'ять років окупації Криму: в пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".