UA / RU
Підтримати ZN.ua

WSJ: Тегеран готовий відмовитися від збагачення урану в обмін на пом'якшення санкцій

Іран декларує готовність згорнути ядерну програму в обмін на пом'якшення режиму санкцій, що відрізали країну від світової економіки. Схоже, що президент Обама готовий повірити своєму іранському колезі. Щоправда, регіональні союзники США і його опоненти всередині країни вважають готовність Ірану йти на поступки блефом.

Напередодні чергового раунду переговорів про іранську ядерну програму Тегеран готує пакет пропозицій, який дозволить знайти прийнятний для обох сторін варіант вирішення проблеми. Про це пише Wall Street Journal, з посиланням на близькі до переговорів офіційні джерела.

Згідно з цією пропозицією, повідомляє газета, Ісламська республіка відмовиться від збагачення збройового урану, якщо західні країни істотно пом'якшать режим санкцій, які відрізали Тегеран від світової фінансової системи і практично ізолювали нафтову галузь країни.

Згідно з дипломатичними джерелами, іранці запропонують відмовитися від збагачення урану до 20%, закриють комбінат "Фордо" і почнуть співпрацювати з інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії. Вже збагачений уран буде передано третій країні. Іран повинен отримати дозвіл на закупівлю уранових стрижнів для своїх реакторів.

Незрозуміло, чи всі підозрілі ядерні об'єкти буде відкрито для перевірок МАГАТЕ. Видання також зазначає, що подібна "дорожня карта" дозволить Тегерану продовжити ядерні розробки на розташованому в Араку реакторі на важкій воді.

Як передбачається, адміністрація США буде готова привітати пропозицію, яку можна буде представити, як значний міжнародний успіх Барака Обами. Варто відзначити, що президенту США зараз необхідна важлива політична перемога хоча б на зовнішньополітичному напрямку, що, на думку багатьох аналітиків, трохи повинно зміцнити його позиції і авторитет не тільки у світі, але й у себе в країні. Це пояснюється тим, що багато хто вважає, що Обама програв президенту Росії Путіну у сирійському питанні, а також не в змозі вирішити внутрішні проблеми, які загрожують США банкрутством.

У той же час регіональні союзники США Ізраїль і Саудівська Аравія не приховують свого занепокоєння. В Ер-Ріяді і в Єрусалимі стверджують, що режим аятолл всього лише хоче скористатися відлигою у відносинах із Заходом, щоб довести до кінця ядерні розробки. !zn

Читайте також:

За розмову з Обамою Роухані на батьківщині закидали черевиками і яйцями

Суд Нью-Йорка конфіскував "іранський" хмарочос у справі про спонсорування тероризму

США ввели санкції проти двох українських авіакомпаній за співпрацю з Іраном