Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновлює всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банкової та усіх інших галузей, що стосуються економіки, повідомляє BBC.
Спецпредставник США по Ірану Брайан Хук заявив, що Вашингтон за допомогою санкцій має намір завдати смертельний удар найважнішому джерелу доходу Ірану - нафтовидобутку і звести дохід від продажу іранської нафти до нуля. Він підкреслив, що влада працює над тим, щоб мінімізувати дестабілізацію на глобальному ринку.
Державний секретар США Майк Помпео запевнив, що незважаючи на масові протести в Ірані у відповідь на відновлення санкцій, влада США впевнена, що ситуація не дозволить Ірану відновити повторний запуск розробки ядерної зброї.
"Ми впевнені, що іранці не приймуть цього рішення", - повідомив держсекретар США.
Держсекретар США Майк Помпео нагадав, що США не зазнають торгівлі країн Євросоюзу і з Іраном і США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".
Повідомлялося, що США погодилися дозволити восьми країн, включаючи Японію, Індію, Китай і Південну Корею, продовжувати купувати іранську нафту після вступу в силу санкцій проти Тегерана.
Відносини США та Ірану загострені на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.
Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення їх в дію.