UA / RU
Підтримати ZN.ua

Втручанням у вибори в США росіяни очікували зиску з президентства Трампа – Хара

Росіяни розгорнули свою шкідливу діяльність у Сполучених Штатах за два роки до скандалу з листами Клінтон.

Звіт розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії в американські вибори складається з двох томів - розлогого і докладного висвітлення фактів та методів втручання Кремля у президентську кампанію 2016 року, а також епізодів, які можуть трактуватися як намагання Трампа перешкодити проведенню розслідування, пише експерт "Майдану закордонних справ" Олександр Хара у статті для DT.UA.

Автор зазначає, що перша частина розповідає про діяльність Агентства інтернет-досліджень (фабрики ольгінських тролів), здійснення операцій впливів, а також про діяльність ГРУ із втручання в комп'ютерні системи Демократичної партії та її кандидата у президенти.

"Невдовзі після публічного заклику Дональда Трампа до Росії знайти електронні повідомлення, що зникли з приватного серверу Гілларі Клінтон, було зафіксовано активність російських хакерів, спрямовану на "задоволення" такого прохання. Втім, цього замало для доведення факту змови, це, швидше, є свідченням зацікавленості Москви у приході до влади саме цього кандидата, від чого там очікували зиску для себе", - пише Хара.

Експерт додає, що росіяни розгорнули свою шкідливу діяльність у Сполучених Штатах за два роки до згаданого епізоду.

"При цьому адміністрація Барака Обами знала про нахабне вторгнення, але заплющувала на нього очі. Схоже, пояснення такої поведінки слід шукати в бажанні заручитися підтримкою Кремля у питанні ядерного роззброєння Ірану. Радниця президента з питань національної безпеки Сьюзан Райс навіть осмикнула свої підлеглих, які було запропонували контрзаходи у відповідь на загрозливу активізацію росіян у 2016 році. В це цілком можна повірити, адже, як з'ясувалося, адміністрація сорок четвертого президента гальмувала переслідування й запровадження санкцій проти угруповання Хізбалла, оскільки ця терористична організація отримала умовний імунітет унаслідок непублічної угоди з режимом аятол, який поставив свій підпис під Спільним всеосяжним планом дій. У цьому контексті, не таким безпідставним виглядає закид республіканців у бік Барака Обами, що вся історія зі звинуваченням його наступника є намаганням відвернути увагу від власних промахів", - резюмує Хара.

Детальніше про звіт Мюллера читайте в статті Олександра Хари "Чи вислизнув Трамп із-під ковпака Мюллера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".