Росія не збиралася вторгатися до України ні 16 лютого, ні цього тижня або будь-коли ще.
Подібну заяву зробив інтерв'ю німецькому телеканалу Welt постійний представник РФ при Євросоюзі Володимир Чижов.
"Можу запевнити, що цієї середи атаки не буде. Наступного тижня, або через тиждень, або наступного місяця ескалації також не передбачається", - заявив він.
Чижов додав, що "війни в Європі рідко починаються у середу".
Практично одночасно з цим постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія могла змінити план і ухвалити рішення не вторгатися до України.
"Я не можу передбачити, що зроблять росіяни, але ми знаємо їх методи роботи. Ми вже бачили, як вони робили такі дії раніше, і вони можуть ухвалити рішення не вторгатися, але я знаю, що Росія продовжить загрожувати безпеці України та її суверенітету, якщо ми не знайдемо шляхи вирішення, які є в регіоні", — йдеться у її повідомленні.
Спікер Кремля раніше Дмітрій Песков прокоментував питання вторгнення таким чином: "Українцям слід завести будильники на вказаний ЗМІ час атаки і самим переконатися в усьому".
Повідомляється, що лідери Демократичної та Республіканської партій у Сенаті Конгресу США 16 лютого випустили заяву, в якій пообіцяли оперативно схвалити нові санкції проти Росії у разі ескалації ситуації навколо України.
"Ми готові повністю підтримати негайне введення серйозних, жорстких та ефективних санкцій щодо Росії, а також накладання жорстких обмежувальних та контрольних заходів щодо експорту до Росії, і ми закликаємо наших союзників та партнерів у Європі та у всьому світі приєднатися до нас", — йдеться у заяві.
Раніше спікер Ради федерації РФ Валентина Матвієнко сказала, що у разі вторгнення військ України на територію ОРДЛО, відповідь Росії для захисту російських громадян, що живуть там, буде пропорційною і додала, що Москва зробить все, щоб не допустити війни, тому що "сама думка про війну з українським народом просто блюзнірська".
Напередодні президент США Джо Байден звернувся до ситуації щодо України. Звернення Байдена розміщено на сайті Білого дому. Публікуємо основні тези виступу американського президента.
Перед цим державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія може розпочати вторгнення в Україну будь-якої миті, враховуючи, що Москва продовжує спрямовувати все більше сил до кордону з Україною.
Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України? Соціальна база протидії війні в Росії може бути досить широкою, але навряд чи вона дозволяє сподіватися на активний опір суспільства, якщо війна таки буде розв'язана Кремлем, пише Олексій Іжак у статті "Чи бояться російські війни?"
Докладніше про те, чим загрожує Європі та світу широкомасштабна війна в Україні, читайте у статті Дмитра Менделєєва "Війна у "замінованій" країні...".