UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Вперше Путін стикається з наслідками, які не були прораховані", — російська політологиня про війну в Україні

Наразі у президента країни-агресора є в кишені три сценарії

Бліцкриг за сценарієм Криму Росії не вийшов, президент України Володимир Зеленський не втік, а українців підтримала Європа. Володимир Путін зіткнувся з наслідками, які не були прораховані, тому Росія не має розуміння, що робити, якщо опір і принциповість української сторони залишатимуться на такому високому рівні. Про це в Telegram написала російська експертка, засновниця [blink title="R.Politik" headinfo="R.Politik (Reality of Russian Politics)"]компанія, яка займається аналізом політичного процесу в Росії.[/blink] Тетяна Станова.

"Бліцкриг за сценарієм Криму не вийшов, Зеленський не втік, українці мобілізуються і отримують зброю з Європи. На моїй пам'яті, напевно, вперше Путін стикається з наслідками, які не були прораховані. Вкрай важливо - Путін не має чіткого розуміння, що робити, якщо опір та принциповість української сторони залишатимуться на такому високому рівні.

Далі можуть бути три сценарії.

  1. Розгортання повномасштабної військової операції із зачисткою міст, сотнями тисяч жертв, чому передуватиме ультиматум українській владі - або капітуляція, або буде багато втрат. Я не виключаю, що це саме те, що зараз російська делегація намагатиметься донести до української. Однак, хоч би як ни демонізували Путіна, ключовим параметром військової операції було уникнення суттєвих жертв серед мирного населення. Не можна стверджувати, що Путіну потрібна Україна за будь-яку ціну, тому перспектива великих жертв – це сильний стримуючий фактор.
  2. Вичікування. Надія на те, що капітуляцію можна буде продавити, помирає повільно. Тому Кремль може ще якийсь час налякати, розраховуючи, що Київ сам “паде”. Зрозуміло, що далі буде або перший, або третій варіант.
  3. Відступ. Нині у це майже ніхто не вірить. Але я не стала б повністю цей варіант виключати. Це не означає повне виведення військ, відмова від "ДНР" та "ЛНР" і тим більше Криму. Але важливо розуміти таке: військова операція опрацьовувалась у дуже вузькому колі військових, без дискусій та виразного аналізу. Зараз боязкі, але альтернативні точки зору в оточенні Путіна все ж таки звучать. Не про здачу, звичайно, а про помилки у стратегічному плануванні та необхідність “корекції”. Можлива поява дуже вузького вікна, коли Кремль буде готовий обговорювати компроміс, який мені видається (гіпотетично) робітником у такому вигляді: визнання Криму російським, незалежності Донецької та Луганської області, нейтральний статус України в обмін на повне виведення військ. Так, напевно, це багато, з погляду поступок Путіну, але це може бути прийнятним, якщо я взагалі щось розумію в цьому житті.

Який сценарій Путін вибере? Я не знаю. Дуже багато залежатиме від того, хто буде з ним поряд у ці дні. Чи вдасться комусь із “пацифістів” прорватися та посіяти сумніви. Але я звернула б увагу на один момент - у голові Путіна на кону - існування Росії, як би ми до цього не ставилися, він виходить з цього. Якщо він не побачить хоч якесь світло наприкінці тунелю, то все може закінчитися погано для всіх", - написала Станова.

Читайте також: США стежитимуть за результатами переговорів РФ та України

Україна п'яту добу відображає повномасштабне російське вторгнення. Збройні сили України протистоять противнику та завдають серйозних втрат, руйнуючи плани окупантів на бліцкриг.

28 лютого українська делегація приїхала на переговори із російською. Напередодні Зеленський провів переговори з білоруською   диктатором Аляксандром Лукашенком, який готує десант в Україну. Президент РФ ВладімірПутін розпорядився перевести в режим "особливого бойового чергування" стратегічні сили стримування російської армії. Тобто всі підрозділи, що мають основним озброєнням стратегічну та тактичну ракетно-ядерну зброю. Українське МЗС розглядає розпорядження Путіна як спробу чинити додатковий тиск напередодні переговорів.