UA / RU
Підтримати ZN.ua

Vox порахувало всіх мільярдерів США. Їх капітал більший, ніж у мільярдерів наступних восьми країн

Найбільше мільярдерів в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Сан-Франциско.

Кількість мільярдерів в США досягла 788 до кінця 2019 року, що на 12 відсотків більше, ніж роком раніше, йдеться в доповіді Wealth-X, що проводить комплексне щорічне дослідження. Ці американські мільярдери сьогодні контролюють $3,4 трлн загальних активів, що на 14% більше, ніж в кінці 2018 року. І це більше, ніж сукупний статок усіх мільярдерів в наступних восьми країнах рейтингу.

Видання Vox пише, що в Китаї мільярдерів трохи менше половини від їх кількості в США.

Зростання кількості найбагатших людей обумовлений підйомом Кремнієвої долини - і її технологічних гігантів, які злетіли в ціні протягом багатьох.

Найбільше мільярдерів в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Сан-Франциско.

І є декілька ознак того, що технічний бум слабшає. Оскільки коронавірус руйнує економіку по всьому світу, загрожуючи життю людей з низькими доходами та робітничого класу, мільярдери світу відчувають себе добре. Це особливо актуально в технологічному секторі, де за станом на травень 2020 року у порівнянні з кінцем 2019 року у світі на 8,4 відсотка більше мільярдерів. Це найвищий підйом серед всіх секторів.

Але деякі великі галузі економіки США знову змушені закриватися на карантин в спробі стримати пандемію коронавірусу, погрожуючи повернути назад економічний травневий прогрес і посилити рецесію.

Під загрозою економіка не просто кількох штатів. Вірус поширюється так швидко в США, що заступник директора Центру з контролю захворювань США заявив, що це був "дійсно початок" сплеску нових випадків.

Станом на сьогодні у світі зафіксовано понад 10 мільйонів випадків зараження на COVID-19, говорять дані Центру системних досліджень при американському Університеті Джонса Хопкінса. США залишаються світовим лідером за кількістю заражених. Чверть всіх хворих у світі припадає на цю країну.

Агентство кредитних рейтингів Moody's заявило, що коронавірус збільшить рівень заборгованості в найбагатших країнах світу майже на 20 процентних пунктів, що майже вдвічі більше шкоди, завданої під час фінансової кризи 2007-2009 років.

Очікується, що Італія, Японія і Велика Британія будуть відчувати найбільше зростання боргу приблизно на 25 процентних пунктів від їх ВВП, у той час як у Сполучених Штатах, Франції, Іспанії, Канаді та Новій Зеландії зростання складе близько 20 пунктів.

За словами Moody's, нездатність знизити рівень боргу призведе до того, що країни з нижчим рівнем кредитоспроможності стануть більш уразливими для майбутніх економічних або фінансових потрясінь і зниження суверенного кредитного рейтингу.

Раніше повідомлялося, що ЄЦБ попереджає про виклики для єврозони через різке зростання державного боргу. Європейський центральний банк попередив, що зростання державного боргу загрожує змусити інвесторів переглянути європейський суверенний ризик.

Нагадаємо, що Європейський центральний банк попереджає про скорочення ВВП через пандемію коронавірусу. 

Читайте також: Вчені та мільярдери створили секретну групу для боротьби з COVID-19 - WSJ

Докладніше читайте в інтерв'ю Юлії Самаєвої з аналітиком J. P. Morgan Девідом Стаббсом "Ми ніколи не знаємо точно, де дно".