UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВООЗ закликає призупинити вакцинацію дітей і підлітків

Всесвітня організація охорони здоров'я виступає за рівномірний розподіл вакцин.

Всесвітня організація охорони здоров'я закликала багаті країни переглянути плани вакцинації дітей і замість цього пожертвувати вакцини від COVID-19 програмі COVAX, яка розділяє їх з біднішими країнами.

ВООЗ сподівається, що більше країн стануть за Францією і Швецією в наданні щеплень COVAX після вакцинації своїх пріоритетних груп населення, щоб допомогти подолати розрив у показниках вакцинації.

Канада і США входять в число країн, які дозволили вакцини для підлітків в останні тижні. Однак офіційний представник ВООЗ повідомив, що переговори з Вашингтоном про спільне використання доз тривають. «Я розумію, чому деякі країни хочуть вакцинувати своїх дітей і підлітків, але прямо зараз я закликаю їх переглянути своє рішення і замість цього пожертвувати вакцини #COVAX», - заявив глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус на віртуальній зустрічі в Женеві, передає Reuters.

На даний момент у всьому світі введено близько 1,26 мільярда доз вакцини проти COVID-19.

Відзначимо, в п'ятницю уряд Об'єднаних Арабських Еміратів схвалив вакцину Pfizer і BioNTech COVID-19 для екстреного використання у дітей у віці 12-15 років. У вівторок Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США схвалило використання вакцини у дітей у віці від 12 років.

Читайте також: В США розіграють мільйон доларів за вакцинацію

22 квітня Індія вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і померлих. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавірусу. Саме він міг викликати спалах захворювання.

Нинішній кризі в Індії передувала передчасна впевненість влади в подоланні пандемії. Бажанням повернутися до постковідних реалій сприяла і переконаність самих індійців в тому, що вплив забруднення і мікробів наділило їх міцним імунітетом. Детальніше про те, чому друга хвиля COVID-19 стала пеклом для найбільшого світового виробника вакцин, читайте в статті Наталії Бутирської «У жорнах пандемії» в ZN.UA.