UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВООЗ виплатить компенсації за побічні ефекти від вакцин проти COVID-19: хто може розраховувати на допомогу

Імовірно Україна може отримати компенсації, проте точно про це нічого не сказано.

Всесвітня організація здоров'я виплатить компенсації за побічні ефекти від коронавірусної вакцини. На допомогу можуть розраховувати громадяни 92 бідних країн-членів глобальної програми COVAX, передає The Guardian.

Україна входить до переліку з 92-х країн, достаток яких оцінюється як низький і які мають право на участь у COVAX Facility, проте інформації про те, чи дійсно вона може розраховувати на компенсації, немає.

Виплата буде одноразовою. У ВООЗ так вирішили вчинити, щоб скоротити число звернень до судів, якщо вакцина негативно позначиться на здоров'ї людей. Компенсацію зможуть отримати постраждалі від серйозних побічних ефектів.

Більшість держав, які можуть розраховувати на виплати - це країни Африки і Південно-Східної Азії. Зокрема, Афганістан, Корея, Єгипет, Індія, Молдавія, Марокко і т.д.

Програма буде діяти до 30 червня 2022 року.

При цьому країни, самостійно фінансують свої закупівлі вакцини від COVID-19, також планують ввести програми відповідальності за подібні інциденти з вакциною.

Нагадаємо, дослідження показали, що після введення мільйона доз відомої вакцини від COVID-19 AstraZeneca побічні реакції помічені у 4 тисяч осіб. При цьому близько 50% учасників клінічних випробувань мали біль в місці ін'єкції, головний біль або втому.

На вакцини від Moderna і Pfizer/BioNTech значна частина людей відчуває незначні реакції - біль у місці ін'єкції, головний біль і втому.

Попередні дані клінічних випробувань вакцини Sputnik V вказують на те, що найпоширеніші побічні ефекти схожі з симптомами застуди і болю в місці ін'єкції.

Читайте також: Лікарі виявили незвичайну побічну реакцію на вакцину Moderna: «ковідна рука»

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».