UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВООЗ просить 10 млн вакцин на програму COVAX

У світі залишилося 36 країн, де ще не зробили жодного щеплення.

ВООЗ закликала в п'ятницю пожертвувати 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19, щоб кожна країна могла почати імунізацію протягом перших 100 днів 2021 року.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус сказав, що поспішні заходи щодо забезпечення вакцин затримали поставки, на які розраховувала схема COVAX для введення щеплень в бідніші країни.

За словами глави ВООЗ, 36 країн все ще не отримали жодної дози. 16 з них мали отримати свої перші дози через COVAX протягом наступних 15 днів.

«Почати роботу всіх країн до 100-го дня - це розв'язувана проблема. COVAX необхідно негайно 10 мільйонів доз в якості термінового тимчасового заходу, щоб ці 20 країн могли почати вакцинацію своїх медичних працівників та людей похилого віку протягом наступних двох тижнів», - сказав Тедрос.

«Отже, сьогодні я прошу країни, у яких є дози вакцин, які внесені в список ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, пожертвувати якомога більше доз, щоб допомогти нам досягти цієї мети.

«Десять мільйонів доз - цього мало і майже недостатньо, але це початок», - сказав він.

Глобальна схема обміну вакцинами COVAX гарантує, що 92 з найбідніших країн світу можуть отримати доступ до вакцин, при цьому витрати будуть покриті донорами.

Схема спрямована на розподіл доз, достатніх для вакцинації до 27 відсотків населення до кінця року.

До кінця травня належало доставити близько 238 мільйонів доз.

Читайте також: Більшість українців вважають, що найбільш відповідальним за своєчасну вакцинацію від COVID-19 є Степанов – опитування

Раніше повідомлялося про те, що Зеленський підписав закон, яким виробники вакцин і залучені до щеплень медики звільняються від відповідальності за негативні наслідки вакцинації проти COVID-19.

Нагадаємо, Європейський Союз виділив 400 млн євро Фонду «COVID-19 Vaccine Global Access Facility (COVAX)», який забезпечить придбання в 2 млрд доз вакцини до кінця 2021 і Україну відібрали в список учасників цієї ініціативи. Вона зможе отримати до 8 млн доз вакцини.

У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що Україна повинна була отримати вакцину раніше, ніж це сталося. Детальніше про це читайте в матеріалі "Золота гора" від Міністерства охорони здоров'я".