UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поширення штаму "Омікрон": ВООЗ направить до ПАР медичний "спецназ"

Фахівці досліджують ситуацію на місці та дадуть рекомендації.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) прийняла рішення направити оперативну дослідницьку групу до Південної Африки, щоб допомогти у зв'язку зі спалахом нового штаму коронавірусу "Омікрон".

Команда на місці надасть допомогу зі спостереженням та відстеженням контактів, повідомляє агентство Reuters з посиланням на регіонального директора з надзвичайних операцій ВООЗ в Африці Салама Гуйє.

Фахівці ВООЗ попрямують до провінції ПАР Гаутенг, оскільки новий штам коронавірусу може викликати зростання повторних інфекцій по всій країні, а розпочатися він може саме з цієї провінції.

Представник ВООЗ в Африці заявив, що надає технічну допомогу для збільшення виробництва та розподілу медичного кисню в Ботсвані, де також зафіксовано спалах "Омікрону".

За його словами, організація має намір надати допомогу у виробництві та розподілі медичного кисню.

У ПАР другий день поспіль фіксують подвоєння добового приросту числа хворих на COVID-19. За даними Національного інституту інфекційних захворювань, у середу число нових інфікованих COVID-19 становило 8561, а днем ​​раніше 4373.

Читайте також: Україна обмежить в'їзд іноземців через коронавірус «Омікрон»

Найбільший приріст числа пацієнтів продовжує відзначатися у столичній провінції Гаутенг - 6168, а 3143 на день раніше. "Омікрон" виявлено у п'яти з дев'яти провінцій ПАР. Цей варіант коронавірусу виявлено у 74% генетичних тестів.

Вперше "омікрон" був виявлений у ПАР 8 листопада у пацієнта, який знаходився на території провінції Гаутенг.

ВООЗ 26 листопада позначила штам коронавірусу В.1.1.529, виявлений на півдні Африки на початку минулого місяця, грецькою літерою "омікрон". У цьому різновиді коронавірусу "є велика кількість мутацій, ряд яких викликає занепокоєння".

Встановлено, що новий штам має підвищену здатність до поширення. На сьогодні "омікрон" вже виявлено на території понад 20 країн світу.

Раніше повідомлялося, що низький рівень антиковидної вакцинації разом із ще нижчим охопленням тестуванням сприяє появі нових мутацій коронавірусу SARS-CoV-2, заявив голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреесус.

Також повідомлялося, що штам коронавірусу "Омікрон", який вперше виявили в ПАР, ймовірно, передається легше і може чинити опір дії вакцин. Головний інфекціоніст США, директор Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань Ентоні Фаучі повідомив про це на брифінгу.