UA / RU
Підтримати ZN.ua

Волкер не вимагав від України розслідування проти Байдена

За словами спецпредставника, він говорив з українською владою про необхідність боротьби з корупцією, однак при цьому він не мав на увазі Байдена.

Колишній спеціальний представник США з питань України Курт Волкер, виступаючи на слуханнях в Конгресі щодо імпічменту президента США Дональда Трампа, під присягою заявив, що не мав відношення до вимог про початок розслідування проти Байдена з боку України і не вимагав подібного від Києва, повідомляє "Укрінформ".

"Зараз я розумію, що інші сприймали ідею розслідування можливої корупції, пов'язаної з українською компанією Burisma, як еквівалент розслідування проти колишнього віце-президента Байдена. Я сприймав це як різні речі. Перше було б доречним і нічим не примітним, друге – неприйнятно... Я мав би сприймати цю зв'язок по-іншому, і якщо б це сталося, я б виступив з власними запереченнями", – заявив він.

Волкер ще раз підкреслив, що "ніколи не знав та не брав участі у спробах змусити українську сторону провести розслідування проти Байдена" і не обговорював це питання з представниками офіційного Києва.

Нагадаємо, в п'ятницю, 15 листопада, публічні свідчення давали колишній посол США в Україні Марі Йованович, а наступного тижня повинні виступити наступні свідки: помічник віце-президента Майка Пенси Дженніфер Вільямс; підполковник Олександр Віндман, який очолює департамент у справах Європи у Раді національної безпеки; колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер; співробітник Ради національної безпеки Тім Моррісон; посол США в Євросоюзі Гордон Сондланд; заступник помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії Лора Купер; заступник держсекретаря з політичних питань Девід Гейл і старший директор Ради національної безпеки у справах Європи і Росії Фіона Хілл.

Лідер більшості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл запропонував у середу, 13 листопада, що Верхня палата Конгресу США не припинить судовий процес щодо імпічменту президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.

"Правила імпічменту дуже зрозумілі, коли справа доходить до суду. Я вважаю, що ми повинні дати людям можливість порушити справу, у Палати представників будуть доповідачі, а президента, без сумніву, також будуть представляти юристи", - сказав Макконнелл.

13 листопада, в нижній палаті Конгресу США почалися публічні слухання у справі про імпічмент. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".