UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США заявили, що їхні об’єкти ВМС атакували китайські хакери

Заявляється, що хакери Volt Typhoon отримали доступ до об'єктів у США і на Гуамі

На тлі напруження відносин між Китаєм та Сполученими Штатами, міністр Військово-морських сил США Карлос Дель Торо заявив в інтерв'ю CNBC, що об’єкти ВМС зазнали впливу з боку китайської хакерської групи під назвою Volt Typhoon, яку звинувачують у зламі урядових, комунікаційних, виробничих та ІТ-організацій, пише Bloomberg. Хакери, ймовірно, зламали систему ВМС США в рамках ширшої кампанії, яка, на думку експертів з кібербезпеки, мала на меті порушити комунікації в Тихоокеанському регіоні напередодні можливої кризи.

Корпорація Microsoft, яка назвала цю групу і попередила про злами 24 травня, заявила, що хакери отримали доступ до об'єктів у США і на Гуамі, де знаходиться ключова військова база США в Тихому океані.

Microsoft заявила, що має «помірну впевненість» у тому, що ці злами були здійснені з метою підготовки до порушення комунікацій у разі майбутньої кризи. Розкриття компанії відбулося на тлі зростаючих побоювань, що Китай може вдатися до військових дій, щоб реалізувати свої претензії на Тайвань.

Читайте також: США розгортають більше кіберсил за кордоном для боротьби з хакерами — Reuters

Китай відкинув звинувачення у хакерстві. Речниця МЗС Китаю Мао Нін заявила: «Ми звернули увагу на цю вкрай непрофесійну доповідь – клаптикову ковдру з розірваним ланцюжком доказів. Очевидно, що це була колективна дезінформаційна кампанія, запущена США через «П'ять очей», щоб служити їхньому геополітичному порядку денному».

Незрозуміло, чому Microsoft, США та їхні союзники вирішили привернути увагу до цієї хакерської групи (Volt Typhoon) цього тижня. Однією з причин може бути бажання дати приватним компаніям фору в захисті від цієї групи китайських хакерів задовго до потенційного конфлікту з Китаєм через Тайвань, вважає Джон Хультквіст, головний аналітик Mandiant Intelligence, дочірньої компанії Google. 

«Тягар захисту критичної інфраструктури від серйозних руйнівних кібератак лежить на приватному секторі. Вони повинні захищати ці мережі», – сказав Хултсквіст.

Читайте також: Українські хакери зламали та місяцями читали пошту керівника російського авіаполку – InformNapalm

Нагадаємо, що 26 травня Держдепартамент США заявив, що Китай може здійснити кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури, включаючи нафто- і газопроводи та залізничні системи Сполучених Штатів. До цього західні розвідувальні служби і корпорація Microsoft заявили, що Volt Typhoon розробляє можливості для порушення критично важливої комунікаційної інфраструктури між Сполученими Штатами та Азією під час потенційних кризових ситуацій. 

Раніше китайські військові провели військову гру, під час якої було створено симуляцію бою проти американського флоту. Після неї вони заявили, що Народно-визвольна армія Китаю здатна знищити авіаносну ударну групу USS Gerald R. Ford залпом із 24 гіперзвукових протикорабельних ракет.