UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВМС США почали розробку гіперзвукової зброї для стримування Росії

Раніше подібні розробки почали Військово-повітряні сили США; вони націлені на створення малих ядерних ракет.

Американські військово-морські сили приступили до розробки малих гіперзвукових ядерних ракет; нові ракети, якими будуть озброюватися кораблі та підрозділи ВМС, повинні блокувати загрозу від таких же російських розробок, повідомляє Інститут ВМС США.

Віце-адмірал ВМС США Джон Вулф заявив, що ВМС зайнялися розробкою цих ракет, тому що кожен рід військ американської армії повинен бути озброєний гіперзвуковою зброєю, за допомогою якої зможе завдати удару по будь-якій точці планети щонайбільше протягом години.

Так, ВМС США для цієї мети розробляють гіперзвуковий снаряд та прискорювач для нього, яким будуть озброєні як підводні човни, так і кораблі.

Вулф зазначив, що для програми ВМС по стратегічним системам надано фінансування, яке для початку дозволити розробити, створити і розмістити невелику кількість малих боєголовок "76-2", які "будуть прямою протидією на те, що Росія вважає, що у неї вже є, чого у нас немає".

У квітні Військово-повітряні сили США уклали договір з компанією-виробником озброєння Lockheed Martin на створення гіперзвукової зброї далекого радіусу дії, виділивши на це 928 мільйонів доларів. Таким чином, Сполучені Штати вирішили наздогнати Росію і Китай, які досягли значного прогресу у розробці таких ракет.

Голова Стратегічного командування ЗС США генерал Джон Хайт заявив, що Америці сьогодні нічого протиставити гіперзвуковій зброї, яку розроблено у Росії та Китаї. Як пояснив військовий, гіперзвукова ракета - це система, яка спочатку веде себе як балістична, і вам здається, що це балістична ракета, але потім вона змінює траєкторію і нагадує вже більше крилату ракету або літак.

Ще раніше заступник голови Комітету начальників штабів (КНШ) Збройних сил США генерал Пол Сельва наголосив, що Сполучені Штати втратили технічну перевагу в розробці гіперзвукової зброї, на відміну від Росії та Китаю. За його словами, в Китаї робота над розробкою такої зброї перетворилася на національну програму, куди уряд готовий фінансувати від десятків до сотень мільярдів доларів.

Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін зазначив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає".