UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влади Міннеаполіса вирішили заборонити поліцейським задушливі прийоми після загибелі Джорджа Флойда

Поліцейських, які стануть свідками порушення своїх колег, зобов'яжуть припиняти їх.

Влада Міннеаполіса (штат Міннесота, США) планують ввести законодавчу заборону на використання офіцерами поліції прийомів на удушення при затриманні підозрюваних. Цей крок є реакцією на загибель афроамериканця Джорджа Флойда, яка провокувала масові протести і заворушення в Сполучених Штатах, повідомляє AP.

З ініціативою заборони прийомів на удушення виступила влада штату після того, як Департамент з захисту прав людини Міннесоти приступив до розслідування дій співробітників поліції Міннеаполіса.

Офіцерів, які стануть свідками того, як їх колеги застосовують прийом на удушення, зобов'яжуть припинити це з допомогою усного переконання або фізичного впливу. А також негайно доповідати начальству про всі випадки порушень.

За даними інформагентства, відповідний законопроєкт може бути схвалений уже найближчими днями.

Читайте також: Трамп закликав Росію та Саудівську Аравію припинити нафтову змову, Путін погодився

25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт запалтил за сигарети фальшивою 20-доларової банкнотою.

При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.

Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення.

E ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.

Чотирьох поліцейських, які затримували Флойда, звільнили 26 травня. Шовену пред'явили j,винувачення у вбивстві другого ступеня, іншим інкримінують пособництво і підбурювання до вбивства.

Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках містах ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію.

Під час масових заворушень в США загинули як мінімум 11 людей.

Детальніше про ситуацію в США, причини наслідки протестів читайте d статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.