UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Японії взялася за "Фукусіму": звідти щодня витікає в океан 300 тонн радіоактивної води

Уряд країни розробить план з очищення радіоактивної води, що, за прогнозами, займе не менше 40 років і вимагатиме 11 мільярдів доларів.

Влада 3 вирішила взяти надзвичайну ситуацію на АЕС "Фукусіма" під свій контроль. Напередодні оператор станції вперше визнав, що через два роки після землетрусу "Фукусіма" залишається другою за небезпекою атомною аварією після чорнобильської: щодня з японської АЕС в Тихий океан потрапляє близько 300 тонн радіоактивної води.

"Проблема зараженої води - це те, що дуже цікавить японський народ і те, що є нагальною проблемою, яку треба вирішувати", - заявив прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

"Ніж покладатися тільки на Tokyo Electric (оператора АЕС), уряд вживатиме заходів", - зазначив глава кабінету міністрів. За його словами, він вже встиг доручити міністру економіки розробити план з очищення води, що, за прогнозами, займе не менше 40 років і вимагатиме 11 мільярдів доларів. Гроші платників податків підуть на те, щоб виправити "надзвичайний стан" на електростанції, підводить підсумок The Japan Daily Press, поспілкувавшись з джерелами, які знайомі з ситуацією.

- Ситуація на АЕС у Фукусімі критична: підреакторні води пробили захисний бар'єр

Представник Tokyo Electric визнав що ситуація серйозна: компанія з моменту аварії мало уваги приділяла проблемі скупчення води під АЕС. "Ми присвятили себе охолодженню реакторів", бо саме це було головним ризиком, повідомив представник компанії виданню The Japan Times.

Від вжитих заходів уряд очікує значних результатів вже через півроку: влада Японії хотіла б, щоб уже в грудні 2013 року викид радіоактивної води скоротився до 60 тонн на добу.

Напередодні звіту Управління з ядерного регулювання стало відомо, яка ситуація з АЕС "Фукусіма". З метою охолодження реакторів у 1-й і 3-й енергоблоки "Фукусіми" щодня завантажують 400 тонн ґрунтових вод, які у результаті забруднюються радіацією. Більшу частину цієї води вдалося відкачати назад у сховища, але значна частина проникає у підреакторні приміщення.

Як вважають фахівці енергокомпанії, вода з дренажних тунелів "Фукусіми-1" постійно витікає через тріщини і поповнює ґрунтові води великою кількістю радіоактивних речовин. Згідно з останніми замірами, рівень вмісту радіоактивного цезію у воді в одному з таких тунелів досягає 2,35 мільярда бекерелів на літр рідини при нормі 150 бекерелів.

Наприкінці липня влада Японії оголосила вимогу оператору вжити негайних заходів для того, щоб запобігти витоку в океан радіоактивної води. Відповідно до планів компанії, на даний момент ці води мають обмежений вплив на навколишнє середовище. Однак, за спостереженнями експертів, через витік радіоактивної води риба поруч із "Фукусімою" теж заражена. Більшість риби і морепродуктів, спіймані уздовж узбережжя "Фукусіми" заборонені до продажу. Риба, спіймана на північ і південь від АЕС, регулярно тестується на наявність радіоактивних речовин.

2 серпня фахівці TEPCO попередили, що не пізніше ніж через три тижні штучно зведені уздовж берегової лінії бар'єри можуть виявитися нездатними запобігати витоку радіоактивної води в океан. У зв'язку з цим оператор "Фукусіми-1" прийняв рішення прискорити відкачування води з дренажної системи станції, а також терміново зміцнити захисні бар'єри.

Довгий час японський уряд не визнавав, що через "Фукусіму" в океан витікає радіоактивна вода, хоча це підозрювали експерти, тому така заява сама по собі стала проривом. !zn

Читайте також:

В Японії з'явилися метелики-мутанти після катастрофи на "Фукусімі"

Причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1" став людський чинник