UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Панами готова співпрацювати в розслідуванні скандалу офшорного

В Панамі заявили про "нульову толерантність" до непрозорої фінансової діяльності.

Влада Панами висловила готовність самим активним чином співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами у розслідуванні діяльності офшорних компаній на своїй території.

"Уряд Панами проводить "політику нульової толерантності" у всіх сферах правової і фінансової діяльності, що не відрізняються високою прозорістю", - повідомили в адміністрації президента країни 3 квітня після обнародування журналістського розслідування "Панамські документи" (Panama Papers).

Доказом того, як каже влада Панами, стало нещодавнє виключення Панами з "сірого списку" Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). У цей список включені країни, які не повністю відповідають міжнародним стандартам в обмін фінансовою і податковою інформацією.

3 квітня німецьке видання Süddeutsche Zeitung і Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) оприлюднили розслідування "Панамські документи", де йдеться про числені офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями, відомими спортсменами. Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів, викрадених з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі - панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.

Читайте також: Фігурантами міжнародного журналістського розслідування про власників офшорів стали 20 осіб, пов'язаних з Україною

Зокрема, в матеріалах ICIJ, ідеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створені три офшорних компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

Також із результатів розслідування ICIJ з'ясувалося, що мер Одеси Геннадій Труханов має російське громадянство і володіє 20 офшорними компаніями.