UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Мальти пропонує купити громадянство ЄС за 650 тисяч євро

Мальта - острівна держава, що входить до складу Євросоюзу. Таким чином, мальтійське громадянство дає його власникам право працювати і жити у будь-якій з 28 країн-членів ЄС.

Влада Мальти дозволила продавати громадянство

Влада Мальти дозволила продавати громадянство

Парламент Мальти схвалив законопроект про продаж громадянства іноземцям. За 650 тисяч євро країна планує надавати своє громадянство жителям країн, що не входять до Євросоюзу.

Як заявив прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускату, нововведення дозволить поповнити бюджет країни і залучити інвесторів в її економіку.

За розрахунками голови уряду, у перший рік дії новий закон принесе до бюджету острова близько 30 мільйонів євро. Передбачається, що за рік громадянство куплять 45 осіб, а в майбутньому таку угоду будуть здійснювати від 200 до 300 іноземців щорічно.

Як розповіли у мальтійському уряді, кожну людину, яка подала заявку на отримання громадянства, будуть ретельно перевіряти на наявність зв'язків зі злочинним світом.

Опозиційна Націоналістична партія Мальти виступила з різкою критикою нового законопроекту. Члени організації вважають, що нова схема не прив'язана ані до інвестицій в економіку країни, ані до купівлі нерухомості на острові.

На думку опозиції, продаж громадянства у кінцевому підсумку призведе до того, що Мальта опиниться у компанії країн-офшорних зон Карибського басейну. Місцеві націоналісти пообіцяли організувати референдум з цього питання.

Мальта, разом з Італією і Грецією, взяла на себе основний тягар європейського міграційного кризи. Влітку 2013 року влада країни направила ЄС прохання про допомогу після того, як біля берегів острова перехопили судно з 300 мігрантами.

Мальтійці останнім часом все частіше висловлюють своє невдоволення збільшенням африканського населення у країні. На їхню думку, переселенці з Єгипту, Лівії і Марокко не приносять державі ніякої користі. !zn

Читайте також:

Болгарія і Румунія не увійдуть до Шенгену в 2014 році

Євросоюз домовився про скорочення бюджету 2014 року на 9,4%

Євросоюз переніс саміт із Росією на січень