UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Греції відзначає новий феномен: у країну ринули біженці з Алжиру і Марокко

Щодня в Грецію з території Туреччини потрапляють 4-4,5 тисячі біженців.

Влада Греції відзначає новий феномен: серед біженців, які прибувають до країни, все більше підданих Марокко і громадян Алжиру, заявив перший заступник міністра внутрішніх справ та адміністративної реформи Іоанніс Музалас, відповідальний за питання міграції.

"Ми є свідками нового явища. Марроканці та алжирці... прибувають до країни у величезних кількостях", - заявив Музалас. За його словами, щодня в Грецію з території Туреччини потрапляють 4-4,5 тисячі біженців. При цьому заступник міністра поспішив спростувати звинувачення в тому, що Афіни не в змозі здійснювати прикордонний контроль на належному рівні. "Ми можемо прекрасно контролювати сухопутні кордони країни. Але на море, якщо тоне судно (з мігрантами -ред.), у нас немає іншого виходу, крім як врятувати людей", - зазначив він. При цьому Музалас поклав відповідальність за події на Туреччину, заявивши, що Анкара робить недостатньо, щоб зменшити приплив біженців.

В ході екстреного саміту в Брюсселі наприкінці листопада 2015 року ЄС і Туреччина виробили спільний план, націлений на зниження числа мігрантів, які прагнуть до Європи. В обмін на зусилля, що робляться, Євросоюз пообіцяв Анкарі фінансову допомогу в розмірі 3 мільярдів євро. В ході переговорів обговорювалася можливість скасування візового режиму між ЄС і Туреччиною. Також Брюссель пообіцяв прискорити процес прийняття Анкари в Євросоюз.

У листопаді в ООН повідомляли, що кількість прибулих в Європу по Середземному морю мігрантів перевищило 750 тисяч. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".