UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Австрії обшукала літак президента Болівії, але не знайшла Сноудена

Затримка літака президента Болівії через підозру, що на його борту може бути Едвард Сноуден, обернулася великим міжнародним скандалом. Посол Болівії при ООН назвав обшук авіалайнера "проявом агресії".

Офіційні особи Австрії оглянули літак президента Болівії Ево Моралеса і переконалися у відсутності сторонніх пасажирів на його борту. Після цього літак вилетів з аеропорту Відня.

"Під час добровільної перевірки представники компетентних служб переконалися, що на борту літака немає нікого, крім громадян Болівії", - повідомив міністр закордонних справ Австрії Міхаель Шпінделеггер.

Він уточнив, що пропозиція оглянути літак надійшла від болівійської сторони. "Ми переконалися, що його (Едварда Сноудена - прим. ред.) немає на борту", - додав глава МЗС.

Інцидент із затримкою літака Моралеса загрожує перерости у великий міжконтинентальний скандал. Посол Болівії при ООН в Женеві Анхеліка Наварро Йанос вже назвала обшук літака "агресією" і порушенням міжнародного законодавства.

Болівія вимагає роз'яснень у країн європейського співтовариства та ООН, заявивши про дискримінацію і звинувативши Європу в тому, що життя Моралеса "опинилося в небезпеці". Її підтримали інші країни Латинської Америки, різко засудивши дії європейської влади.

Нагадаємо, в ніч на 3 липня Іспанія, Італія, Франція і Португалія відкликали дозвіл на використання повітряного простору і своїх аеропортів літаком Моралеса. Лайнер, який до того часу знаходився в повітрі вже 3,5 години після вильоту з Москви, був змушений здійснити посадку у Відні.

Влада цих країн запідозрила, що на борту літака може перебувати екс-співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден, який розповів ЗМІ секретну інформацію про роботу американських спецслужб і тепер влада США вимагає його видачі. Сноуден прилетів в московський аеропорт "Шереметьєво" як транзитний пасажир з Гонконгу 23 червня і, за неофіційними даними, досі перебуває там.

Моралесу довелося виправдовуватися, що він не бачив Сноудена у Москві і навіть не отримував від нього офіційного прохання про надання політичного притулку.

Пізніше Португалія і Франція дозволили літаку Моралеса використовувати їхній повітряний простір. Італійська влада також повідомила, що дасть дозвіл на проліт. Останньою погодилася пропустити літак Моралеса Іспанія. !zn

Читайте також:

Європа закрила повітряний простір для літака президента Болівії

В посольстві Еквадору у Лондоні знайшли "жучок"

Сноуден передумав просити притулку в Росії, дізнавшись про умови Путіна

Шпигунський скандал між ЄС і США може поставити хрест на створенні "економічного НАТО"