UA / RU
Підтримати ZN.ua

Визнання КВІР терористичною організацією: ЄС вивчає юридичні можливості – FT

Париж і Берлін висловили свою підтримку цього заходу на зустрічі міністрів закордонних справ.

ЄС вивчає юридичні можливості для визнання Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) терористичною організацією, повідомляє Financial Times.

Читайте також: Угруповання «Ісламська держава» застосувало хімічну зброю під час халіфату в Іраку – ООН зібрала докази

Можливе прийняття цього рішення є серйозною зміною політики, яка ризикує покласти край будь-яким надіям на відновлення міжнародної угоди, спрямованої на те, щоб перешкодити Тегерану розвивати потенціал для виробництва ядерної зброї.

Цей крок має підтримку з боку Франції та Німеччини — обох сторін міжнародної ядерної угоди з Іраном, і став відповіддю на постачання Тегераном озброєних безпілотників Росії для використання у війні проти України, а також на насильницьке придушення внутрішніх протестів.

Читайте також: РФ може бути причетною до спалення Корану в Стокгольмі. Це загрожує вступу Швеції в НАТО

Париж і Берлін висловили свою підтримку цього заходу на зустрічі міністрів закордонних справ минулого тижня, повідомили Financial Times четверо чиновників, які були обізнані з дискусіями.

Читайте також: Атака на базу Міноборони Ірану: що відомо про удар безпілотниками на цей момент

Нагадаємо, Корпус вартових з'явився в Ірані наприкінці 70-х, організацію заснували на тлі масштабних протестів, що огорнули країну, які увійшли в історію як Ісламська Революція. Тоді внаслідок вигнання шаха Мохаммеда повалили монархію та встановили нову адміністрацію на чолі з  аятолою Хомейні. У ті ж роки і починається історія КВІР, яке де-факто сьогодні контролює весь Іран.

Одним з найзнаковіших представників Корпусу був генерал-майор Касем Сулеймані (звання отримав посмертно за мученицьку смерть). Він був відповідальним за екстериторіальні військові та підпільні операції. Загинув від цільового авіаудару США в ніч на 3 січня 2020 року поблизу аеропорту в Багдаді. 

Повертаючись до потенційного визнання КВІР терористичною організацією (дискусії точаться вже довго), юридична служба ЄС протягом наступних трьох тижнів підготує висновок для 27 столиць блоку щодо законності цього рішення, оскільки практика визнавати армію іншої держави ТО не є поширеною, але свідчить про вкрай жорстку позицію західних столиць щодо Ісламської Республіки.