Войовничість між США та Китаєм, причиною якої стала інформація про походження нового коронавірусу з уханської лабораторії, продовжується. Відтепер журналісти з Піднебесної, які у США працюють не на американські ЗМІ, отримуватимуть робочу візу лише на 90 днів з можливістю продовження ще на 90. Про прийняття відповідного розпорядження оголосили в Міністерстві національної оборони США, повідомляє The New York Times.
Таке рішення у відомстві аргументували прагненням врівноважити "придушення незалежної журналістики" в Китаї. Це також стало своєрідною відповіддю американської сторони на вислання з Піднебесної журналістів The New York Times, The Washington Post і The Wall Street Journal.
Китайська сторона негативно оцінила такий крок Америки. Global Times опублікувало статтю, в якій назвало обмеження робочої візи для журналістів "подвійними стандартами" та "недостатньою впевненістю" американський високопосадовців.
Раніше Міністерство закордонних справ Китаю оголосило про видворення американських журналістів як відповідь на аналогічні дії уряду США.
Представник Ради національної безпеки США заявив, що рішення китайської влади "є ще одним кроком до позбавлення китайського народу і світу доступу до справжньої інформації про події у Китаї".
Раніше Вашингтон наказав китайським ЗМІ, що працюють в США, підкорятися правилам, регулюючим дії іноземних чиновників і дипломатичних місій, що в Китаї вважають істотним обмеженням діяльності своїх журналістів. Також число китайських журналістів, що працюють в США, було обмежено зі 160 до 100 чоловік і 60 співробітників змушені покинути країну.
Нагадаємо, 3 травня розвідки США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Канади оприлюднили спільну доповідь, в якій йдеться про відповідальність КНР за поширення коронавіруса SARS-CoV-2. Офіційний Пекін приховував інформацію про те, що коронавірус передається від людини до людини, забороняв передавати зразки SARS-CoV-2 західним вірусологам, репресував лікарів, які намагалися привернути увагу до нового захворювання.
Автори доповіді не дійшли згоди щодо місця зародження пандемії. Австралія вважає, що вірус почав поширюватися з ринку диких тварин у Вухані, США наполягають: це був витік з інституту вірусології.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що має докази витоку коронавірусу. Білий дім наказав спецслужбам розслідувати всі повідомлення про випадки зараження, дослідити супутникові знімки та інші дані, щоб встановити, чи приховували Китай і ВООЗ інформацію.
А державний секретар США Майкл Помпео звинуватив Всесвітню організацію охорони здоров'я в тому, що вона не впоралася з підкоренням пандемії. 15 квітня Сполучені Штати заявили про припинення фінансування ВООЗ.
Своєю чергою Китай заявляв, що коронавірус привезли до країни саме з території США. Докладніше про вплив пандемії на розстановку сил на міжнародній арені читайте у статті Сергія Корсунського "Геополітика пандемії" для ZN.UA.