UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий переворот в Судані: Екс-президента перевели у в'язницю, де його режим страчував дисидентів

Владу в Судані минулого тижня захопили військові, президент і низка чиновників - під арештом, створена тимчасова військова рада.

Колишнього президента Судану Омара аль-Башира, який був повалений в результаті військового перевороту, перевели у в'язницю, де його режим страчував дисидентів.

Журналістка BBC Юсра Ельбагір написала в Twitter, що поваленого президента відправили у в'язницю Кобер - "де містилися і були страчені його режимом багато дисидентів".

BREAKING: Former Sudanese President Omar Al-Bashir transferred to Kober maximum security prison, where many dissidents were detained and executed by his regime.

- Yousra Elbagir (@YousraElbagir) 17 квітня 2019 р.

Після арешту військовими місцезнаходження аль-Башира залишалося загадкою. Керівники Перехідної військової ради заявляли, що екс-президент перебуває під вартою або домашнім арештом, але його ні разу не показали публіці.

Журналістка CNN також повідомила, що аль-Башира помістили у в'язницю, де він перебуває під підвищеною охороною.

"Омар аль-Башир був переведений у в'язницю, повідомили джерела CNN. Вони розповіли, що він утримується окремо від інших діячів режиму і знаходиться під посиленою охороною", - написала вона.

Sudan's ousted President Omar al-Bashir has been transferred to a prison, sources told CNN. He is detained separately from other regime figures and is under increased security, the sources said.

- Faith M. Karimi (@FaithMKarimi) 17 квітня 2019 р.

11 квітня в Судані військові усунули від влади президента Омара аль-Башира, який правив країною 30 років. Потім військові сформували Тимчасову військову раду, яку очолив Авад ібн Ауф.

Омар аль-Башир керував Суданом протягом 30 років. До влади він прийшов також в результаті військового заколоту; за час правління аль-Башира Судан перетворився на корумповану злиденну країну із розореною економікою, незважаючи на те, що володіє великими запасами нафти. Режим аль-Башира був дуже дружний з Кремлем, який може виявитися в програші у результаті військового заколоту – нещодавно Хартум пропонував Москві місце під військову базу на узбережжі Червоного моря.

Детальніше про кризу в Судані читайте в статті Івана Сагайдачного "Судан: нефть и кров на благодатній землі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".