Російська військова кампанія в Сирії при збереженні поточного розміру авіагрупи (близько 50 машин) може коштувати Росії близько 1 млрд євро на рік, передає видання "Коммерсантъ".
Повідомляється, що дана сума за військовим мірками невелика: день великих навчань "Центр-2015" поки обходиться РФ дорожче дня реальної війни в Сирії.
Згідно з відомостями видання, Росія розраховує здійснювати підтримку з повітря армії сирійського президента Башара Асада протягом півтора-двох місяців, а далі будуть діяти по ситуації.
Джерела видання кажуть, що основні витрати РФ в Сирії пов'язані із забезпеченням поставок палива і озброєнь для авіаційної техніки (вони здійснюються за допомогою великих десантних кораблів і військово-транспортної авіації); також кошти витрачаються на підтримання техніки у робочому стані з урахуванням її активного використання (ВПС Росії скоюють в день більше 20 вильотів).
Наголошується, що витрати РФ на озброєння незначні: удари по позиціях терористичної угруповання "Ісламська держава" наносяться авіабомбами КАБ-500, які були прийняті на озброєння ще в 1976 році, інших засобів ураження, розроблених ще в СРСР, а також ракет класу "повітря-поверхня" Х-29Л (таких озброєнь в Росії достатня кількість). Не є проблемою і виплата військовослужбовцям, які перебувають у Сирії, коштів: для офіцера це плюс $ 62 в день зарплати, а для солдата - $ 43.
Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.
Одноособове рішення Росії про початок воєнної кампанії в Сирії без жодних консультацій та узгоджень у міжнародних організаціях свідчить, що сирійці можуть стати не останньою жертвою "інтернаціональної допомоги" Москви "братнім народам", пише в статті для DT.UA Віктор Каспрук.
Автор не виключає, що "кремлівський карлик визначив для себе головною тактику "бікфордового шнура". Коли Москва від підпалювання одного конфлікту переходитиме до наступного, ніби запалюючи від попередньої країни, в яку вона вторглася, факел для свого наступного втручання".
Детальніше про цілях Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна у статті Віктора Каспрука для "Дзеркала Тижня. Україна".