Країни-учасниці 3 у Східній Європі проявляють "серйозний інтерес" до купівлі німецького важкого озброєння. Про це сьогодні пише Financial Times з посиланням на одну з найбільших компаній німецького оборонпрому. Війна на Сході України збільшила необхідність у озброєнні для стримування.
"У Східній Європі і країнах НАТО серйозно зріст попит на виробництво чи оновлення певного озброєння. Альянс усвідомлює недоліки у своїй системі стримування звичайним озброєнням", - сказав Франк Гаун, чия компанія KMW будує німецькі танки Leopard.
Він додав, агресивні дії Росії і підконтрольних їй проросійських терористів проти Збройних сил України підштовхує політиків до закупівлі озброєння, яке призначене для опору наземним вторгненням.
Компанія Rheinmetall з Дюсельдорфа, яка виробляє гармати, обладнання і системи стрільби для танків Leopard теж підтверджують, що події в Україні пожвавили продажі зброї.
"Україна дала політичний поштовх оборонній сфері", - кажуть у компанії. Продажі зросли на 18% до 1 мільярда євро за перше півріччя цього року. А операційні втрати Rheinmetall скоротилися з 52 мільйонів до 27 мільйонів євро.
Оборот KMW у 2013 році скоротився на 40 мільйонів євро, а про нинішній фінансовий стан у компанії не кажуть. Донедавна майже всі німецькі виробники зброї страждали від скорочення прибутків на фоні зменшення оборонних бюджетів у Євросоюзі. Таким чином, США, Росія і Китай стали найбільшими експортерами озброєння.
Однак міністр оборони ФРН Урсула Фон дер Ляйєн змінила ситуацію і збільшила витрати на закупівлю тяжкого озброєння через "гібридну війну" проти України.
Таким чином Берлін вже ухвалив рішення посилити свої танкові дивізії сотнею нових бойових машин і почати розробляти новий танк спільно з Францією.
"Це не що інше, як визнання того, що скорочення танкових сил в Німеччині були помилкою", - пише оглядач.
Раніше видання Wall Street Journal повідомило, що військової модернізації Росії значно заважають економічні проблеми.