США офіційно оголосили про виведення частини військ з Іраку. Свого часу адміністрація колишнього президента США Барака Обами також планувала проведення деяких заходів стосовно зменшення військової присутності Сполучених Штатів в Іраку. Адміністрація Обами здійснила виведення частини військ з Іраку, але, з часом, відсутність достатньої кількості американських військових сприяла «активізації» так званої Ісламської Держави та зростанню іранського впливу в уряді Іраку, пише Bloomberg.
Перед тим, як Дональд Трамп став президентом США, американські військові разом з військовими силами НАТО могли фактично повністю «контролювати» загрозу Іраку з боку Ісламської Держави. Наскільки стабільною буде ситуація в Іраку після значного зменшення американської військової присутності в країні досить важко спрогнозувати.
Схоже, що Дональд Трамп дійсно має намір повністю вивести всі американські військові сили з таких країн як Ірак, Сирія та Афганістан. Однак, цілковита відсутність американських військ в країнах Близького Сходу може становити певні ризики.
Рішення Трампа про виведення частини американських військ з Іраку має суто політичний підтекст.
Ймовірно, президент намагається здобути прихильність більшої кількості американців перед виборами в США, оголошуючи про те, що «Америка припинить брати участь у нескінченних зовнішніх війнах».
Таке рішення США насамперед «підбадьорить Ісламську Державу».
Американська військова присутність була одним із найголовніших засобів, які «стримували надмірну активність Ісламської Держави».
Тегеран також буде «неабияк задоволений» рішенням Трампа.
Іранці розглядатимуть виведення американських військ як «відмову Америки зберігати стабільну ситуацію в регіоні». А те, що «грає на користь Ірану» допомагає і його союзникам, таким як Росія та Сирія – ще одним «ворогам Америки в регіоні».
Це також ризикує негативно вплинути на намагання США об’єднати ОАЕ, Ізраїль та інші арабські країни «виступити спільними силами проти Ірану».
Важко погодитися з тим, що невелика кількість американських військових, які ще поки залишаються в Іраку, забезпечить Вашингтону «величезні військові важелі». Таким чином, Ісламська Держава, Іран, Росія та Сирія фактично «виграли в цій ситуації», тоді як країни-союзники Америки в регіоні можуть постраждати внаслідок рішення Трампа, резюмує Bloomberg.
Раніше повідомлялося, що в Іраку американську базу вразили дві ракети.