UA / RU
Підтримати ZN.ua

Витоки радіоактивної води на "Фукусімі" виходять з-під контролю

В останні тижні було зафіксовано кілька витоків зараженої води з резервуарів на "Фукусімі". Будівництво крижаної стіни - лише тимчасовий захід.

Витоки радіоактивної води на японській АЕС "Фукусіма-1" все менше піддаються контролю, заявив в інтерв'ю Бі-бі-сі заступник голови комісії з атомної енергії Японії Тацухіро Сузукі.

Раніше влада Японії повідомила про намір інвестувати 473 млн доларів у будівництво підземної крижаної стіни навколо ядерних реакторів АЕС.

За словами Сузукі, створити крижану стіну під пошкодженим реактором для зупинки витоку зараженої води буде непросто, і в майбутньому необхідно знайти якийсь довгострокове рішення.

В даний час для охолодження реакторів завантажується вода, однак зберігати радіоактивну воду, що утворюється в результаті, у великих кількостях власник АЕС, компанія TEPCO, не в змозі.

Для створення крижаної стіни глибиною 30 м в ґрунті навколо реакторів прокладуть тонкі труби, через які буде подаватися охолоджуюча речовина температурою -40 градусів Цельсія. Подібна технологія "вічної мерзлоти" зазвичай використовується для того, щоб блокувати витоки води в затоплюваних ділянках транспортних тунелів.

Завершити будівництво крижаної стіни навколо реакторів "Фукусіми-1" планується до березня 2015 року.

У 2011 році в результаті землетрусу і цунамі було зруйновано системи охолодження реакторів. В останні тижні було зафіксовано кілька витоків зараженої води з резервуарів, після чого уряд прийняв рішення втрутитися у ситуацію.

Японська влада оголосила про свій безпрецедентний проект всього за кілька днів до того, як Міжнародний олімпійський комітет обере столицю літньої Олімпіади 2020 року, на звання якої претендує Токіо. !zn

Читайте також:

"Фукусіму" мають намір захистити крижаною стіною

Ступінь загрози від витоку на АЕС "Фукусіма" підвищено до рівня "серйозного інциденту"

На "Фукусімі" підвищили рівень радіаційної небезпеки